Jak Zmienic Administratora Windows 11
Windows

Jak zmienić administratora Windows 11?

Czym jest administrator Windows 11?

Administrator Windows 11 to uprawnienia, które umożliwiają użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji systemu operacyjnego. Administrator ma pełną kontrolę nad systemem i może wykonywać zmiany w ustawieniach, instalować aplikacje, tworzyć nowe konta użytkowników i wiele więcej. Uprawnienia administratora są ważne, ponieważ pozwalają na bezpieczne i skuteczne zarządzanie systemem.

Aby móc wykonywać czynności związane z administratorem Windows 11, musisz posiadać odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie masz uprawnień administratora, będziesz mieć ograniczone możliwości wykonywania czynności na tym systemie.

Jak zmienić administratora Windows 11?

Zmiana administratora Windows 11 jest prostym procesem. Możesz to zrobić poprzez Panel sterowania lub przy użyciu narzędzi systemowych. Poniżej opisano oba sposoby.

Pierwszy sposób polega na przejściu do Panelu sterowania i wybraniu opcji „Konta użytkowników”. Następnie należy wybrać konto administratora i kliknąć przycisk „Zmień”. W oknie dialogowym można wybrać nowego administratora lub utworzyć nowe konto.

Drugi sposób – narzędzie CMD

Drugim sposobem jest użycie narzędzi systemowych takich jak CMD (Command Prompt). Aby to zrobić, należy uruchomić CMD i wpisać polecenie „net user [username] /add”. To polecenie pozwoli Ci dodać nowego użytkownika do listy administratorów.

Następnie należy uruchomić ponownie komputer i zalogować się na nowo utworzone konto. Po zalogowaniu się będzie ono posiadało uprawnienia administratora.

Trzeci sposób – narzędzie PowerShell

Trzecim sposobem jest użycie narzędzi systemowych takich jak PowerShell. Aby to zrobić, należy uruchomić PowerShell i wpisać polecenie „Add-LocalGroupMember -Group „Administratorzy” -Member [username]”. To polecenie pozwoli Ci dodać nowego użytkownika do grupy administratorów.

ZOBACZ TAKŻE:  Jak zmienić jasność ekranu Windows 11?

Następnie należy uruchomić ponownie komputer i zalogować się na nowo utworzone konto. Po zalogowaniu się będzie ono posiadało uprawnienia administratora.

Czwarty sposób – narzędzie Local Users and Groups

Czwartym sposobem jest użycie narzędzi systemowych takich jak Local Users and Groups. Aby to zrobić, należy uruchomić Local Users and Groups i przejrzeć listę istniejących grup. Następnie trzeba wyszukać grupę „Administratorzy” i dodać do niej nowego użytkownika.

Po dodaniu nowego użytkownika do grupy Administratorzy należy uruchomić ponownie komputer i zalogować się na nowo utworzone konto. Po zalogowaniu się będzie ono posiadało uprawnienia administratora.