Jak Wlaczyc Bluetooth W Windows 11
Windows

Jak włączyć Bluetooth w Windows 11?

Czym jest Bluetooth?

Bluetooth to technologia bezprzewodowego połączenia, która umożliwia przesyłanie danych między urządzeniami. Technologia ta jest szeroko stosowana w różnych urządzeniach, takich jak telefony komórkowe, słuchawki, głośniki i inne. Umożliwia ona łatwe połączenie tych urządzeń bez potrzeby podłączania ich do komputera lub routera.

Bluetooth jest zgodny z wieloma systemami operacyjnymi, w tym Windows 11. Oznacza to, że można go łatwo włączyć i skonfigurować na komputerze z systemem Windows 11.

Jak włączyć Bluetooth w Windows 11?

Aby włączyć Bluetooth w systemie Windows 11, należy najpierw upewnić się, że komputer ma odpowiednie sterowniki Bluetooth. Jeśli nie masz pewności, czy Twój komputer posiada te sterowniki, możesz je pobrać ze strony producenta lub ze strony Microsoftu.

Po pobraniu sterowników należy je zainstalować. Następnie trzeba otworzyć Panel Sterowania i przejść do sekcji „Urządzenia i drukarki”. Tam powinno być widoczne urządzenie Bluetooth. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Włącz”.

Konfiguracja Bluetooth

Po włączeniu Bluetooth trzeba skonfigurować go tak, aby mógł być używany z innymi urządzeniami. Aby to zrobić, należy otworzyć okno Ustawienia systemu Windows 11 i przejść do sekcji „Bluetooth”. Tam będzie można skonfigurować ustawienia dotyczące połączeń Bluetooth oraz ustawić hasło dostępu.

Po skonfigurowaniu ustawień można już łatwo połączyć się z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth. Wystarczy tylko upewnić się, że oba urządzenia mają włączony moduł Bluetooth i są sparowane.

Usuwanie polaczeń Bluetooth

Jeśli chcesz usunąć istniejące połączenie Bluetooth, musisz otworzyć okno Ustawienia systemu Windows 11 i przejść do sekcji „Bluetooth”. Tam będzie widoczna lista aktywnych połączeń. Wybierasz interesujące Cie połączenie i klikasz na nim prawym przyciskiem myszy. Wybierasz opcje „Usuń” aby usunac to połączenie.