Najlepsze kryminały na Netflix
TOP Netflix

Najlepsze seriale kryminalne na Netflix

Jakie są najlepsze seriale kryminalne na Netflix? Sprawdźcie listę – oto dobre kryminały, które warto zobaczyć na platformie Netflix.

Dobre seriale kryminalne na Netflix?

Czy na Netflix są dobre seriale kryminalne? Baza Netflixa cały czas się powiększa o nowe kryminały – fani seriali detektywistycznych mają co oglądać! Oprócz klasycznych seriali kryminalnych takich jak seria Criminal, pojawia się coraz więcej psychologicznych seriali oraz takich z socjologicznym zacięciem. Brylują tutaj przede wszystkim tzw. true crime, czyli kryminalne seriale dokumentalne.

ZOBACZ TAKŻE: HBO Max okres próbny

Znajdą także coś dla siebie fani historycznych opowieści – takie tytuły jak Alienista czy też Peaky Blinders powinny zadowolić fanów tego typu rozrywki.

Skandynawskie seriale kryminale – Netflix

Seriale kryminalne rodem ze Skandynawii również są obecne na Netflix. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Ruchome piaski będącą adaptacją bestsellerowej powieści. Ale to nie jedyna pozycja ze skandynawskich kryminałów – w serwisie znajdziecie jeszcze wiele innych ciekawych tytułów.

Seriale kryminalne na Netflix – lista:

Sprawdźcie aktualną listę najciekawszych seriali kryminalnych na Netflix, które warto zobaczyć. Oto fajne seriale kryminalne w sam raz na wieczór!

The Stranger

Wszyscy mamy tajemnice. Serial „The Stranger” to adaptacja powieści Harlana Cobena, która zmusza nas do odpowiedzenia sobie na budzące niepokój pytanie — jak dobrze znamy swoich bliskich? W rolach głównych Richard Armitage, Jennifer Saunders, Siobhan Finneran i Hannah John-Kamen. Premiera serialu „The Stranger” już 30 stycznia.

Bodyguard

„Bodyguard” to fikcyjny serial osadzony w korytarzach władzy. Jego bohaterem jest David Budd (Richard Madden), odważny i nieprzewidywalny weteran wojenny pracujący jako funkcjonariusz Ochrony Osób Publicznych londyńskiej policji. Kiedy Budd dostaje zadanie ochraniania ambitnej i wpływowej minister Julii Montague (Keeley Hawes), która była gorącą orędowniczką wojny, musi wybierać między służbą a własnymi przekonaniami. Czy osoba odpowiadająca za bezpieczeństwo polityk może stać się jej największym zagrożeniem?

Seven Seconds

W Jersey City zostaje zabity piętnastoletni Afroamerykanin. Gdy policja próbuje zatuszować sprawę, rozpoczyna się poszukiwanie prawdy.

Ty

Serial oparty na bestsellerowej powieści Caroline Kepnes pod tym samym tytułem. Zastanawialiście się kiedyś, co można zrobić z miłości? Bystry księgarz, który traci głowę dla początkującej pisarki, udowadnia, że wszystko. Wykorzystując internet i media społecznościowe, zbiera masę prywatnych informacji na jej temat, by tylko się do niej zbliżyć. Zauroczenie szybko zmienia się w obsesję, a mężczyzna z rozmysłem i po cichu usuwa każdą przeszkodę — i osobę — stojącą na drodze do ukochanej.

Ozark

Ozark — ich ostatnia przystań. Już 21 lipca, tylko w serwisie Netflix. Ogólnie rzecz biorąc, Byrde’owie — tata Marty (Jason Bateman), mama Wendy (Laura Linney) i ich nastoletnie dzieci, Charlotte (Sofia Hublitz) oraz Jonah (Skylar Gaertner) — są przykładną rodzinką. Jest tylko jedna mała skaza na tym pięknym obrazku: Marty jest mózgiem operacji prania pieniędzy drugiego pod względem wielkości meksykańskiego kartelu narkotykowego.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze filmy 2019 - Netflix. Co warto zobaczyć?

Mindhunter

Agenci FBI Holden Ford i Bill Tench niestrudzenie próbują przeniknąć mroczne zakamarki umysłów przestępców, którzy dopuścili się przerażających zbrodni. Wspólnie z psycholog Wendy Carr wykorzystują przełomowe techniki analizy behawioralnej, aby dopaść seryjnych zabójców.

Farmaceuta

W 1999 r. syn Dana Schneidera, farmaceuty z małego miasteczka, traci życie w wyniku narkotykowej strzelaniny w Nowym Orleanie. Rozczarowany bezradnością policji ojciec pomimo ryzyka odnajduje zabójcę i doprowadza do jego skazania. Jednak tragiczna śmierć uzależnionego syna wciąż nie daje Danowi spokoju, zwłaszcza gdy w jego aptece pojawia się coraz więcej młodych, zdrowych klientów realizujących recepty na silny lek przeciwbólowy oksykodon. Uświadomiwszy sobie powagę sytuacji (choć kryzys opioidowy nie był wtedy jeszcze obecny w mediach), Dan wyrusza na misję: zamierza uratować jak najwięcej młodych ludzi w swojej społeczności, a następnie rzucić wyzwanie wielkim koncernom farmaceutycznym.

Ruchome piaski

W prywatnej szkole średniej w bogatej dzielnicy na przedmieściach Sztokholmu dochodzi do tragedii. Podczas procesu przeciętnej licealistki Mai Norberg na jaw wychodzą sekrety dotyczące tragicznego dnia, a także jej relacji z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjną rodziną. „Störst av allt” („Ruchome piaski”) to serial na podstawie bestsellerowej, wydanej w 26 krajach powieści Malin Persson Giolito, która została okrzyknięta najlepszą nordycką powieścią kryminalną 2016 roku.

Pachnidło

Współczesna emocjonująca wersja powieści Patricka Süskinda o wonnościach, pasji i seryjnym morderstwie. W przeszłości szóstkę uczniów szkoły z internatem połączyło zamiłowanie do zapachów. Kiedy po latach zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanej członkini grupy, podejrzenia policji padają na pozostałą piątkę przyjaciół. Podczas przesłuchań podejrzanych na jaw wychodzi szokująca prawda.

Alienista

„Alienista” to naturalistyczny serial psychologiczny osadzony w realiach Nowego Jorku czasów „wieku pozłacanego”. Jego głównym bohaterem jest genialny Laszlo Kreizler (w tej roli Daniel Brühl znany z „Bękartów wojny”, „Wyścigu” i „Kapitana Ameryki: Wojna bohaterów”) — dociekliwy „alienista”, czyli zwolennik nowej, kontrowersyjnej metody leczenia schorzeń psychicznych, który jako jedyny może pomóc schwytać rytualnego mordercę młodych chłopców. Oparty na bestsellerowej i obsypanej nagrodami powieści Caleba Carra serial „Alienista” z genialnymi kreacjami Luke’a Evansa („Dziewczyna z pociągu”) i Dakoty Fanning („Amerykańska sielanka”) to porywająca zagadka kryminalna z przełomu wieków i wyjątkowa opowieść o narodzinach najpotężniejszego miasta świata, które nie cofnie się przed niczym, aby ukryć swoje mroczne tajemnice.

Berlińskie psy

„Dogs of Berlin” to historia dwóch bardzo różnych od siebie detektywów pracujących w berlińskiej policji, którzy wbrew własnej woli zostają partnerami. Los rzuca ich w sam środek wojny z półświatkiem niemieckiej stolicy. W jej trakcie muszą zmierzyć się ze swoimi słabościami i zdecydować, po której stronie tak naprawdę walczą.

Suburra

„Suburra” to rozgrywający się w Rzymie thriller kryminalny, który opowiada, w jaki sposób interesy Kościoła, państwa, mafii, lokalnych gangów i deweloperów krzyżują się ze sobą, oraz jak przedstawiciele wszystkich tych grup w pogoni za władzą zacierają granicę między tym co dozwolone, a tym co zakazane. Opowieść koncentruje się na postaciach trzech młodych mężczyzn pochodzących z różnych środowisk i kierowanych odmiennymi ambicjami i pasjami, którzy muszą jednak zawierać sojusze, aby osiągnąć to, czego najbardziej pożądają. Serial „Suburra” jest oparty na powieści pod tym samym tytułem, ale jego akcja toczy się kilka lat wcześniej. Dziesięć dramatycznych, porywających i przepełnionych akcją oraz zbrodnią odcinków stanowi kronikę dwudziestu dni chaosu.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze polskie seriale na Netflix

Zadzwoń do Saula

Mandaty za parkowanie, masowe morderstwa, upadki na śliskiej powierzchni i przekręty na obligacjach… Saul weźmie każdą sprawę.
Serial „Zadzwoń do Saula” będzie miał premierę w serwisie Netflix na następujących rynkach: kraje skandynawskie, Ameryka Łacińska, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Singapur, Tajwan i Hongkong.

Making A Murder

„Making a Murderer” to bezprecedensowy oparty na faktach thriller, którego nagranie zajęło aż 10 lat. Opowiada on historię mężczyzny, który usiłując ujawnić korupcję w lokalnych organach ścigania, zostaje głównym podejrzanym w makabrycznym morderstwie, a ostatecznie zostaje oczyszczony z zarzutów na mocy dowodów z badania DNA. Osadzony na północy Stanów Zjednoczonych serial daje widzowi wgląd w głośną sprawę kryminalną, w której najważniejsza jest reputacja, a nic nie jest tym, na co wygląda.

Peaky Blinders

Thomas Shelby (Cillian Murphy) wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy’ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham.

Niewarygodne

Nastoletnia Marie Adler (Kaitlyn Dever) zgłasza policji napaść na tle seksualnym, której w jej domu dokonał włamywacz. Od prowadzących sprawę detektywów oraz bliskich słyszy jednak, że jej wersja wydarzeń nie brzmi wiarygodnie. Tymczasem w oddalonym o setki kilometrów mieście śledcze Grace Rasmussen i Karen Duvall (nagrodzone Emmy Toni Collette i Merritt Wever) wspólnie prowadzą śledztwo w sprawie zaskakująco podobnych gwałtów. Prawdopodobnie stoi za nimi seryjny gwałciciel.

Giri / Haji: Powinność / Wstyd

Związany powinnością i trawiony wstydem. Kiedy tokijski detektyw wyrusza do Londynu w poszukiwaniu swojego dawno zaginionego brata, stawia na szali pracę, rodzinę i honor, chcąc za wszelką cenę odkryć sekret, który ich rozdzielił.

Iwan Groźny z Treblinki

Prawdziwa historia Iwana Demianiuka, Amerykanina pochodzenia ukraińskiego, emerytowanego pracownika firmy motoryzacyjnej, który wraz z rodziną wiedzie spokojne życie na przedmieściach Cleveland w stanie Ohio w latach 80. XX wieku. Kiedy grupa osób ocalałych z Holocaustu rozpoznaje Demianiuka na zdjęciu jako „Iwana Groźnego” — słynącego z okrucieństwa strażnika z nazistowskiego obozu śmierci, w którym podczas II wojny światowej torturowano i zabito prawie milion żydowskich więźniów — po jego amerykańskim śnie zostaje tylko wspomnienie. Demianiuk zostaje poddany ekstradycji do Izraela, by stanąć przed sądem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Cały Izrael śledzi relacje medialne z głośnego procesu toczącego się w Jerozolimie; opinia publiczna jest zarazem wstrząśnięta i zafascynowana „procesem stulecia”. Sprawa, która ujawnia sekrety skryte w mrocznych zakamarkach pamięci, zamienia się w wyścig z czasem — zarówno dla oskarżonego, jak i jego domniemanych ofiar.

Jak nas widzą

https://www.youtube.com/watch?v=t5cvXE8GXEw

Oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką, miniserial „Jak nas widzą” przedstawia szczegóły słynnej sprawy „Piątki z Central Parku”, czyli grupy czarnoskórych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili. Czteroczęściowa produkcja przybliży widzom historię pięciu chłopaków z Harlemu: Antrona McCraya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santany i Koreya Wise’a. Twórcy miniserialu prześledzą wydarzenia z 25 lat, od wiosny 1989 r., kiedy to nastolatkowie zostali po raz pierwszy przesłuchani przez policję, przez uniewinnienie niesłusznie skazanych w 2002 r., aż po ugodę, jaką zawarli z miastem Nowy Jork w 2014 r.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze komedie romantyczne na Netflix

Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego

„ROZMOWY Z MORDERCĄ: TAŚMY TEDA BUNDY’EGO” to niezwykły, przejmujący serial dokumentalny, który pozwala po raz pierwszy zajrzeć w zakamarki umysłu seryjnego mordercy Teda Bundy’ego. Z niepublikowanych dotąd rozmów z „amerykańskim Kubą Rozpruwaczem” wyłania się przerażający obraz człowieka, którego osobowość, wygląd i dobre maniery przeczyły stereotypowemu wizerunkowi groźnego przestępcy. Dzięki tym przymiotom Ted Bundy mógł przez lata swobodnie oddawać się swojemu odrażającemu procederowi. Do 1978 r., gdy został ostatecznie schwytany, ofiarą popełnionych przez niego okrutnych morderstw na tle seksualnym padło ponad 30 kobiet. Podczas procesu Bundy z łatwością podbił serca Amerykanek, co dodatkowo sprawia, że jego czyny nawet dziś, gdy zdaje się nam, że nic nie może nas już zaskoczyć, przyprawiają o dreszcze.

Criminal Wielka Brytania

„Criminal” to wyjątkowy serial dramatyczny stanowiący genialny obraz działań wydziału śledczego. Jego akcja jest osadzona w pokoju przesłuchań, w którym toczy się zawiła zabawa w kotka i myszkę pomiędzy śledczym a przesłuchiwanym podejrzanym.

The Confession Killer

Na początku lat 80. XX w. Henry Lee Lucas przyznał się do popełnienia setek morderstw, co przyniosło zakończenia wielu spraw i dało odpowiedzi pogrążonym w żałobie rodzinom. Choć zabrakło dowodów bezpośrednio łączących Lucasa z miejscami zbrodni, zaskoczył on władze umiejętnością opisania ofiar oraz makabrycznych szczegółów każdego ataku. Dziennikarze i prawnicy zaczęli jednak zwracać uwagę na zaprzeczającą logice chronologię wydarzeń, a testy DNA podważyły prawdziwość złożonych zeznań, o których na tym etapie mówił już cały świat. „The Confession Killer” to emocjonujący pięcioodcinkowy serial dokumentalny o człowieku nazywanym najaktywniejszym seryjnym mordercą Ameryki, który był złożoną osobą stanowiącą duże wyzwanie dla niedoskonałego wymiaru sprawiedliwości. Reżyserią serialu zajęli się Robert Kenner („Korporacyjna żywność”) i Taki Oldham.

Undercover

Młody policjant pod przykrywką przenika do potężnej organizacji przestępczej i wplątuje się w sieć przemocy, zdrad i pokus.

Sacred Games

Sartaj Singh kontynuuje poszukiwania prawdy i pomaga ocalić Mumbaj przed całkowitym zniszczeniem, jednocześnie zagłębiając się w diaboliczną przeszłość mafioza Ganesha Gaitondego. Sartaj nie wie jednak, że z Gaitondem łączy go wspólny cel. Kim jest tajemniczy Guruji i co znajduje się za zamkniętymi drzwiami jego aśramy? Co łączy Gaitondego, Malcolma i Trivediego? Czy nowi bohaterowie — Shahid Khan i Batya Abelman — to potencjalni przyjaciele, czy wrogowie? Jakie tajemnice skrywa KD Yadav i kto na nich skorzysta? Kto i dlaczego tak bardzo chce zniszczyć miasto? I najważniejsze: kto pociąga za sznurki w tym całym przedstawieniu? Sartaj ściga się z czasem, jednocześnie próbując ułożyć sobie życie po zakończeniu małżeństwa i mierząc się z niewygodną prawdą na temat przeszłości swojej i swojego ojca. Na dotarcie do prawdy i ocalenie Mumbaju ma niecałe 14 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

 

Źródło: Netflix