najlepsze science fiction netflix
TOP Netflix

Najlepsze science fiction na Netflix

Sprawdź, jakie jest najlepsze science fiction na Netflix. Zobacz listę filmów i seriali science fiction, które warto zobaczyć. Najciekawsze filmy SF oraz seriale SF w jednym miejscu!

Filmy science fiction na Netflix:

ZOBACZ TAKŻE: HBO Max za darmo

Anihilacja

Lena, biolożka i była żołnierka, próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojego męża w Strefie X — nieprzyjaznym i tajemniczym miejscu rozciągającym się wzdłuż amerykańskiego wybrzeża — dlatego dołącza do grupy śmiałków, którzy zamierzają zajrzeć do jej wnętrza. Na miejscu członkowie ekspedycji odkrywają niespotykane w normalnym świecie piękne krajobrazy i stworzenia, które zagrażają ich życiu oraz potrafią wpłynąć na ich umysł.

W cieniu księżyca

Rok 1988, Filadelfia. Policjant Thomas Lockhart (Boyd Holbrook) mający ambicje, by zostać detektywem, rozpoczyna poszukiwania seryjnego mordercy, który w tajemniczy sposób staje się aktywny co dziewięć lat. Jednak gdy okazuje się, że zbrodni zabójcy nie można wyjaśnić metodami naukowymi, Lockhart postanawia dociec prawdy na własną rękę. Jego obsesja zaczyna zagrażać jego karierze i rodzinie, i doprowadza go na skraj szaleństwa.

Jestem matką

Po masowej zagładzie ludzkości wychowana przez robota nastolatka zaczyna zadawać trudne pytania, gdy na progu jej bunkra zjawia się ranna kobieta.

IO

Młoda badaczka Sam (Margaret Qualley) jest jedną z ostatnich osób, jakie pozostały na Ziemi po kataklizmie. Robi wszystko, by ludzkość mogła się przystosować do nowych warunków i przetrwać, a nie opuszczać swoją planetę. Jednak chwilę przed odlotem ostatniego promu na odległą kolonię jej decyzja o pozostaniu przestaje być oczywista za sprawą innego ocalałego, Micah (Anthony Mackie). Sam musi zdecydować, czy wraz z nim dołączyć do reszty ludzkości i rozpocząć życie od nowa, czy zostać na Ziemi i walczyć o jej przetrwanie.

Aplikacja

Wszystko zaczyna się od gierki między Evą i Niccolo, parą młodych ludzi z Los Angeles. Ona jest studentką psychologii i przekonuje go, aby zapisał się do „US”, aplikacji randkowej dla par, ponieważ potrzebuje tego do napisania pracy dyplomowej. Niedługo później Niccolo wyjeżdża do Rzymu na zdjęcia do swojego pierwszego filmu. Jego jedyną rozrywką staje się aplikacja. Zaczyna rozmawiać z Marią, która wydaje się być kobietą idealną. Zakochuje się w niej i jest gotów zrobić dla niej wszystko. Wydaje się, że Maria go zna, motywuje go do pokonywania własnych lęków, a w końcu wystawia go na niebezpieczeństwo. Gdy Niccolo zaczyna podejrzewać, kim jest tajemnicza kobieta, ta w końcu ujawnia swoją tożsamość…

Na krańcu świata

Początek letniego obozu. Czwórka odstających od reszty nastolatków – Alex, ZhenZhen, Dariush i Gabriel – dowiaduje się, że musi stawić czoła wyzwaniu większemu niż nauka pływania kanu czy wspinania się po linie – kosmitom, którzy atakują Ziemię. Dzieciaki zostają zupełnie same na kempingu niegdyś pełnego ludzi i niespodziewanie otrzymują klucz, dzięki któremu można powstrzymać inwazję. Nie mają dorosłych ani urządzeń elektronicznych do pomocy, więc nie mają też wyboru – muszą połączyć siły, pokonać strach i ocalić świat.

Wędrująca Ziemia

Słońce w ciągu 20 lat zamieni się w czerwonego olbrzyma, co doprowadzi do unicestwienia Układu Słonecznego. Ludzkość przygotowuje się do podróży Ziemi do układu Alfa Centauri.

Do zobaczenia wczoraj

Tragiczne wydarzenie zmusza dwójkę genialnych nastolatków do podjęcia serii niebezpiecznych podróży do przeszłości.

Twierdza Szanghaj

Młodzieniec zakochuje się w bohaterskiej pani generał i idzie w jej ślady, gdy ludzkość staje do walki w obronie Ziemi przed kosmitami szukającymi źródła energii.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze polskie filmy na Netflix

Paradoks Cloverfield

Grupa międzynarodowych astronautów pracuje nad rozwiązaniem wielkiego kryzysu energetycznego na Ziemi, wdrażając w życie śmiały eksperyment. Przerażający, zmieniający zasady gry rezultat eksperymentu nie tylko zagraża życiu astronautów, ale także podważa wszystko, co do tej pory uznawano za prawdę.

Zagłada

Ciągle nawiedza go koszmar, w którym ginie jego rodzina. Kiedy Ziemię najeżdżają siejący zniszczenie obcy, zaczyna rozumieć, że jego sny były wizją przyszłości. Teraz musi wykorzystać swoją niecodzienną zdolność w walce o przetrwanie swoje i swoich bliskich.

Anon

Sal Frieland (Owen) jest detektywem w świecie pozbawionym prywatności, sekretów i anonimowości, w którym życie każdego człowieka jest śledzone, prześwietlane i rejestrowane przez władze, a przestępczość praktycznie nie istnieje. Próbując rozwiązać zagadkę niewyjaśnionych zabójstw, Frieland nieoczekiwanie spotyka na swojej drodze młodą kobietę, znaną po prostu jako „dziewczyna” (Seyfried). Nie ma ona tożsamości ani historii życia i jest niewidoczna dla policji. To spotkanie uświadamia Salowi, że seria zbrodni nieprędko się skończy.

How It Ends

Tajemniczy kataklizm wywołuje epidemię dezinformacji i przemocy. Pewien mężczyzna wyrusza przez pogrążony w chaosie kraj na ratunek swojej ciężarnej ukochanej w towarzystwie jej osobliwego ojca.

The Titan

Żołnierz poddaje się radykalnej transformacji genetycznej, aby uratować przyszłość ludzi. Jego żona jednak ma poczucie, że zostało w nim bardzo mało z człowieka.

Bez słowa

Niedaleka przyszłość. Niemy Leo pracuje jako barman w tętniącym życiem Berlinie. Gdy znika jego dziewczyna, wyrusza w głąb miasta na jej poszukiwanie.

TAU

Kobieta zostaje uwięziona w futurystycznym, sterowanym komputerowo domu. Jej jedyną szansą na ucieczkę jest włamanie się do komputera kontrolującego budynek.

Illang: Wilcza brygada

Rok 2029. Rządy Korei Północnej i Korei Południowej ogłosiły pięcioletni plan ponownego zjednoczenia obu krajów. W następstwie tego wydarzenia najpotężniejsze państwa świata nakładają na zwaśnione kraje sankcje, które paraliżują gospodarkę i wywołują chaos.
Kiedy na horyzoncie pojawia się uzbrojona antyrządowa grupa terrorystyczna, która próbuje zniweczyć starania obu krajów, prezydent podejmuje decyzję o utworzeniu nowych sił specjalnych dysponujących potężnymi narzędziami politycznymi. Jednak służby wywiadowcze w trosce o utrzymanie swojej pozycji knują intrygę, by doprowadzić do rozwiązania nowo powstałej jednostki policji.
Krwawa wojna między dwoma wpływowymi organizacjami trwa. Tymczasem plotki głoszą, że z jednostki specjalnej wydzieliła się tajna „Wilcza brygada”.

Bright

Akcja tego wartkiego thrillera w reżyserii Davida Ayera (reżysera „Legionu samobójców” i „Bogów ulicy” oraz scenarzysty „Dnia próby”) toczy się w alternatywnej teraźniejszości, w której od zarania dziejów ludzie, orki, elfy i wróżki żyją obok siebie. Dwoje policjantów pochodzących z zupełnie różnych środowisk — człowiek Ward (Will Smith) i ork Jakoby (Joel Edgerton) — wyrusza na rutynowy nocny patrol, który zmieni znaną im rzeczywistość. Wspólnie muszą przezwyciężyć osobiste różnice i stawić czoła hordom wrogów, aby ochronić młodą elfijkę i pewien zapomniany przedmiot, który w niewłaściwych rękach może sprowadzić na cały świat zniszczenie.

Odkrycie

Naukowiec, który potwierdził istnienie życia po śmierci, co pociągnęło za sobą falę samobójstw, kontynuuje badania, a jego syn zakochuje się w kobiecie z problemami.

Blame!

Dołącz do Killy’ego, który w odległej, ponurej i okrutnej przyszłości wyrusza na ratunek gasnącej cywilizacji chwiejącej się na skraju przepaści.

Spectral

Elitarna jednostka Sił Specjalnych wyrusza w misję, której celem jest powstrzymanie tajemniczego najazdu agresywnych, niszczycielskich istot pozaziemskich, próbujących zawładnąć Ziemią.

ARQ

ARQ to osadzony w dystopijnej przyszłości oryginalny film serwisu Netflix. W rolach głównych występują Robbie Amell (Flash) i Rachael Taylor (Jessica Jones), a za scenariusz i reżyserię odpowiada Tony Elliott (Orphan Black). Korporacje walczą z niepodległymi państwami o ostatnie źródła energii, tymczasem młody inżynier, Renton, i jego dziewczyna, Hannah, próbują uratować eksperymentalny wynalazek, który może zakończyć te wojny. Problem polega na tym, że ta technologia, poza dostarczaniem energii, powoduje powstanie pętli czasowej, przez którą bohaterowie raz po raz doświadczają brutalnego napadu na swój dom. Muszą wyrwać się z tej pułapki i nie stracić przy tym życia.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze komedie na Netflix

Seriale science fiction na Netflix:

Altered Carbon

Altered Carbon, na podstawie klasycznej powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana, to intrygująca opowieść o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w przyszłości, którą od naszych czasów dzieli ponad 300 lat. Nowe technologie przekształciły społeczeństwo: świadomość można zapisać i przechowywać w postaci cyfrowej, ludzkie ciała są wymienne, a śmierć nie jest już końcem istnienia. Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy niewyobrażalnie bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa… samego Bancrofta.

Czarne lustro

https://www.youtube.com/watch?v=0xilsm5CO2A

„Czarne lustro” to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon — czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku. Za scenariusz i reżyserię serialu odpowiada Charlie Brooker, zaś jego producentami wykonawczymi są Charlie Brooker i Annabel Jones.

Miłość, śmierć i roboty

Zbiór animowanych historii o miłości, śmierci i robotach utrzymanych w różnych gatunkach filmowych.

Zagubieni w kosmosie

Na rodzinę Robinsonów czeka jeszcze więcej przygód, ale grozi im też jeszcze więcej niebezpieczeństw! Jowisz 2 utknął na tajemniczej oceanicznej planecie, a ich ukochany robot gdzieś zniknął. Aby powrócić do pozostałych członków kolonii, Robinsonowie muszą działać wspólnie z przewrotną manipulantką doktor Smith oraz jak zwykle czarującym Donem Westem. Rodzina szybko odkrywa, że nic nie jest takie, jakim się wydaje: poszukiwania robota oraz bezpiecznej drogi na Alpha Centauri prowadzą ich do niespodziewanych odkryć i nieoczekiwanych zagrożeń. Zrobią jednak wszystko, by ochronić siebie nawzajem — przetrwanie to w końcu ich specjalność!

Star Trek: Discovery

Odważni odkrywcy ze statku USS Discovery docierają tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł. Ich misję chce jednak przerwać potężne imperium.

Nightflyers

Serial na podstawie opowiadania George’a R. R. Martina. W obliczu zagrażającej Ziemi zagłady ekipa odkrywców wchodzi na pokład Nightflyera, najbardziej zaawansowanego statku kosmicznego w całej galaktyce, i wyrusza w podróż z misją przejęcia tajemniczego statku obcych, który może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania gatunku ludzkiego. Gdy zbliżają się do celu podróży, rozpoczyna się dla nich seria przerażających i śmiertelnie niebezpiecznych zdarzeń, które fundują im obdarzony sztuczną inteligencją Nightflyer wespół z jego enigmatycznym kapitanem.

Dark

„DARK” to niezwykła saga rozgrywająca się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

Stranger Things

Serial „Stranger Things” to sentymentalna podróż do lat 80. Jego akcja rozgrywa się w 1983 r. w amerykańskim stanie Indiana. Pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu. Przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę, w której nie zabraknie tajnych eksperymentów rządowych, przerażających sił nadprzyrodzonych oraz… pewnej bardzo ekscentrycznej dziewczynki.

The OA

Siedem lat po zniknięciu z domu młoda kobieta powraca. Ma teraz jednak tajemnicze zdolności i rekrutuje pięcioro nieznajomych do pewnej tajnej misji.

Sense8

Połączona parapsychicznie grupa ludzi musi ustrzec się przed tymi, którzy traktują ich jako zagrożenie dla całej cywilizacji i porządku świata.

The I-Land

https://www.youtube.com/watch?v=oZvmv5IRL3Q

Dziesięcioro ludzi budzi się na tajemniczej wyspie bez wspomnień o tym, jak się na nią dostali albo kim są. Grupa postanawia więc wyruszyć w podróż powrotną do domu. Szybko jednak przekonuje się, że ten nowy świat wcale nie jest taki, jakim się wydaje. W obliczu ekstremalnych wyzwań dla ciała i duszy, z jakimi trzeba będzie się zmierzyć na wyspie, pozostanie im okazać człowieczeństwo albo umrzeć w niesławie.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze polskie seriale na Netflix

The Umbrella Academy

Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Maniac

Serial „Maniac” dzieje się w świecie, który przypomina ten nasz, i w czasie, który przypomina ten obecny.
Opowiada on historię Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill) — dwójki nieznajomych, których łączy udział w ostatnich etapach tajemniczego badania klinicznego. Każde z nich trafia do niego z innych powodów. Annie to pozbawiona celu i chęci do życia dziewczyna, która zadręcza się zepsutymi relacjami z matką i siostrą. Owen, piąty syn bogatego nowojorskiego przemysłowca, przez całe życie zmaga się ze schizofrenią, choć nie do końca wiadomo, czy to właśnie ta choroba. Obydwoje nie są zadowoleni ze swojego życia, dlatego z radością przyjmują wiadomość o nowym, radykalnym leczeniu farmaceutycznym, które może zlikwidować każdy psychiczny problem, czy to chorobę, czy zawód miłosny. Dr James K. Mantleray (Justin Theroux), wynalazca cudownych tabletek, zwabia naszych bohaterów i dziesięć innych osób do siedziby firmy Neberdine Pharmaceutical and Biotech. Po trzech dniach przyjmowania leków mają opuścić jej mury całkowicie wyleczeni — bez efektów ubocznych, powikłań i nawrotów.

3%

Postapokaliptyczny thriller, którego akcja rozgrywa się w Brazylii w niedalekiej przyszłości. Członkami uprzywilejowanego społeczeństwa mogą zostać jedynie nieliczne osoby, które przejdą intensywny i oparty na współzawodnictwie proces selekcji.

Osmosis

Paryż, niedaleka przyszłość. Technologia pokonała ostatnią z granic, jaką było rozszyfrowanie tajemnicy prawdziwej miłości. Od kiedy aplikacja randkowa o nazwie „OSMOSIS” pozwala użytkownikom dobrać partnera ze stuprocentową dokładnością, każdy może odnaleźć swoją bratnią duszę. Jednak jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za powierzenie swojego życia miłosnego algorytmowi, gdy w zamian za obietnicę miłości na wieki dajemy technologii dostęp do najgłębszych zakamarków naszych umysłów i najbardziej skrywanych tajemnic naszych serc?

Leila

„Leila” to pierwsza indyjska dystopijna opowieść osadzona w fantastycznym świecie, który jest naznaczony cierpieniem. Uciskane skrajnymi i totalitarnymi rządami społeczeństwo nieustannie słyszy o potrzebie poświęcenia się dla kraju i musi żyć zgodnie z zasadami czystości, która jest uważana za największą cnotę. Na co dzień mieszkańcom tego ponurego miejsca towarzyszą dramaty społeczne, które rozdzierają ich wspólnotę na strzępy.
„Leila” ukazuje niepowstrzymaną matczyną miłość pewnej kobiety do córki, wbrew codziennym wyzwaniom związanym z życiem w opresyjnym systemie politycznym oraz dystopijną rzeczywistością.

The Rain

Znany nam świat to już przeszłość. Sześć lat po tym, jak w wyniku epidemii wywołanej morderczym wirusem przenoszonym przez deszcz umiera niemal cała populacja Skandynawii, duńskie rodzeństwo opuszcza bezpieczny bunkier i odkrywa straszliwą prawdę o losach ludzkości. Wkrótce potem brat i siostra dołączają do grupy innych młodych ocalałych. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię w poszukiwaniu śladów życia.

ZOBACZ TAKŻE: