najlepsze komedie netflix
TOP Netflix

Najlepsze komedie na Netflix

Sprawdź, jakie są najlepsze komedie na Netflix. Zobacz listę komedii – zarówno filmów jak i seriali komediowych, które warto zobaczyć!

Fajne komedie

Szukasz fajnej komedii? Sprawdź ciekawe komedie na Netflixie. Na popularnej platformie znajdziesz zarówno filmy, jak i seriale. W obsadzie gwiazdy, jak i mniej popularni aktorzy, którym warto się przyglądać.

Najśmieszniejsze komedie na Netflix?

Czy znajdziemy na Netflixie najśmieszniejsze komedie? To już ocena subiektywna, ale jedno jest pewne – komedii jest bardzo wiele – wystarczy przejrzeć naszą poniższą listę komedii i obejrzeć zwiastuny tych, które Ciebie najmocniej interesują.

ZOBACZ TAKŻE: HBO Max jaka cena?

Dobre komedie na wieczór

Jeśli szukasz dobrej komedii na wieczór, to z pewnością poniższa lista filmów komediowych oraz seriali komediowych pomoże Ci w doborze. Dobra komedia na wieczór potrafi skutecznie poprawić humor – sprawdź, czy wolisz filmy, czy też seriale.

Najlepsze filmy – komedie na Netflix:




Pralnia

Po tym jak beztroskie wakacje Ellen Martin (nagrodzona Oscarem Meryl Streep) przybierają tragiczny obrót, kobieta zaczyna badać sprawę lewej polisy ubezpieczeniowej i stopniowo zagłębia się w świat szemranych interesów, których wspólnym mianownikiem jest pewna kancelaria prawna z Panamy. Jej czarujący — i zawsze nienagannie ubrani — założyciele, Jürgen Mossack (nagrodzony Oscarem Gary Oldman) i Ramón Fonseca (nominowany do Złotego Globu Antonio Banderas), są ekspertami w pomnażaniu fortun za pomocą fasadowych spółek i rachunków ulokowanych w rajach podatkowych. Ellen jest w naprawdę nieciekawej sytuacji, ale okazuje się, że jej przypadek to tylko wierzchołek góry lodowej. Możni tego świata wyspecjalizowali się bowiem w unikaniu podatków, łapówkarstwie, a także w całej masie innych mniejszych lub większych szwindli — a wszystko po to, by zapewnić dalsze trwanie zepsutemu do cna globalnemu systemowi finansowemu.

Nazywam się Dolemite

Przygnieciony serią porażek zawodowych niespełniony komik Rudy Ray Moore (nominowany do Oscara Eddie Murphy) nagle doznaje olśnienia, dzięki któremu trafia na usta wszystkich: postanawia stworzyć swoje sceniczne alter ego. Czerpiąc pełnymi garściami z ulicznej mitologii Los Angeles lat 70. XX w., Moore wciela się w rolę Dolemite’a, wymachującego laseczką i sypiącego jak z rękawa pieprznymi historiami alfonsa. Jednak Moore nie zamierza wiecznie sprzedawać nieoficjalnych nagrań, których żadna stacja radiowa nie odważy się odtworzyć na antenie. Jego ambicje sięgają dużo dalej. Udaje mu się przekonać dramaturga o dużej wrażliwości społecznej (Keegan-Michael Key) do napisania scenariusza filmu ze swoim alter ego w roli głównej, w którym nie zabraknie ciosów kung fu, pościgów samochodowych, a przede wszystkim Lady Reed (Da’Vine Joy Randolph), byłej niespełnionej wokalistki, z którą Dolemite tworzy zaskakująco komiczny duet. Pomimo ciągłych kłótni z pretensjonalnym reżyserem D’Urville Martinem (Wesley Snipes) i niezliczonych ekscesów w skleconym na szybko studio w podupadłym Dunbar Hotel, film „Dolemite” przebojem zdobywa box office i staje się wyznacznikiem stylu ery blaxploitation. Komicy i raperzy określają Moore’a pionierem i wyznacznikiem trendów z kilku ostatnich dekad, zaś film „Mam na imię Dolemite” to hołd złożony wyjątkowemu talentowi, który ukształtował swoją własną legendę.

Wysoka dziewczyna

Jodi (Ava Michelle) ma 16 lat i od zawsze była najwyższą dziewczyną w szkole — ale nigdy nie czuła się z tym dobrze. Odkąd pamięta inne dzieciaki się z niej śmiały, a ona chodziła przygarbiona, ale teraz wreszcie los się odmienia. Jodi poznaje Stiga (Luke Eisner), niemal idealnego Szweda z uczniowskiej wymiany zagranicznej, który jest nawet wyższy od niej. Ta nowa znajomość wywraca świat Jodi do góry nogami i sprawia, że staje się ona częścią miłosnego trójkąta. Jednak dwójka jej najlepszych przyjaciół (Griffin Gluck i Anjelika Washington) oraz biorąca udział w konkursach piękności siostra Harper (Sabrina Carpenter) pomagają dziewczynie wreszcie pokonać kompleksy, przez które ta nie potrafiła docenić samej siebie. „Wysoka dziewczyna” jest pierwszym pełnometrażowym filmem w reżyserii Nzinghi Stewart. Będzie to ciepła i zabawna komedia o dorastaniu oraz o tym, jak znaleźć odwagę, żeby wreszcie przestać patrzeć w ziemię i śmiało spojrzeć przed siebie.

Brud

Nakręcony na podstawie bestsellerowej autobiografii grupy Mötley Crüe film „Brud” to do bólu szczera opowieść o drodze do (nie)sławy czterech buntowników, którzy, zanim przebojem wdarli się na światową scenę muzyczną, koncertowali w klubach przy ulicach Hollywood.

W śnieżną noc

W Wigilię nad małe miasteczko nadciąga burza śnieżna, wywołując prawdziwą rewolucję w przyjaźniach i życiu uczuciowym grupki licealistów. Przyczynią się do tego słynny piosenkarz, skradziony keg, kilka ambitnych tancerek, tajemnicza kobieta w folii aluminiowej i epicka impreza w lokalnym Mieście Gofrów. Gdy nadejdzie Boże Narodzenie, nic już nie będzie takie jak dawniej. W bohaterów filmu W ŚNIEŻNĄ NOC, adaptacji bestsellerowej książki Johna Greena, Maureen Johnson i Lauren Myracle, wcielą się: Isabela Merced, Shameik Moore, Odeya Rush, Liv Hewson, Mitchell Hope, Kiernan Shipka, Jacob Batalon i Joan Cusack.

Jak romantycznie!

Nowojorska architekt Natalie (Rebel Wilson) robi wszystko, by w końcu doceniono ją w pracy, ale zamiast kreślić projekty drapaczy chmur, ciągle parzy komuś kawę i podaje kanapki. Jakby tego było mało, pewnego dnia zostaje napadnięta, a potem budzi się w szpitalu i odkrywa, że jej życie zamieniło się w komedię romantyczną, w której ona sama gra główną rolę. Czy ta zaprzysięgła cyniczka odnajdzie się w nowej koszmarnej rzeczywistości?

Wynajmij sobie chłopaka

Licealista tworzy aplikację, dzięki której można go wynająć jako chłopaka na różne uroczystości.



Mamusie bez synusiów

Gdy zmagasz się z syndromem pustego gniazda, najtrudniejsze jest to, że dorosłe dzieci stają się coraz bardziej obce. W tym roku w Dzień Matki trzy wieloletnie przyjaciółki — Carol (Angela Bassett), Gillian (Patricia Arquette) i Helen (Felicity Huffman) — czują się zapomniane i odsunięte na boczny tor. Wyruszają więc do Nowego Jorku, aby odnowić kontakt ze swoimi dorosłymi synami i spędzić z nimi trochę czasu. Podczas podróży zauważają jednak, że nie tylko ich pociechy potrzebują zmiany. Nabierają też zupełnie innego spojrzenia na swoje relacje z dziećmi, przyjaciółmi, małżonkami, a przede wszystkim — odkrywają siebie na nowo. Film MAMUSIE BEZ SYNUSIÓW, którego reżyserką i autorką scenariusza jest Cindy Chupack (Seks w wielkim mieście), to wzruszająca, zabawna i rzetelna analiza życia matek dorosłych dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze thrillery na Netflix

Och, Ramona

Ekscentryczny 16-latek zakochuje się w ponętnej, ale wyniosłej uczennicy o imieniu Ramona. Podczas wakacji poznaje jednak olśniewającą Anemonę, która pracuje w hotelu.

Ktoś wyjątkowy

Ambitna dziennikarka żegna się z nowojorskimi przyjaciółkami przed przeprowadzką do San Francisco.

Ostatnie wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=N1Eoj8Bj-2o

„Ostatnie wakacje” to splecione ze sobą historie o grupie świeżo upieczonych absolwentów liceum i ich ostatnich wakacjach przed rozpoczęciem college’u. To czas, gdy poznają smak miłości i jej utraty, nawiązują zupełnie niespodziewane przyjaźnie, nabierają pewności siebie w stosunkach z rodzicami i w końcu, u progu dorosłości, podejmują decyzje, kim zostaną i czym będą się zajmować. Na ekranie: K.J. Apa, Maia Mitchell, Jacob Latimore, Halston Sage, Sosie Bacon, Wolfgang Novogratz, Gabrielle Anwar, Ed Quinn, Jacob McCarthy, Mario Revolori, Gage Golightly, Norman Johnson, Jr. i Tyler Posey.

Gorzkie wino

Aby uczcić pięćdziesiąte urodziny Rebekki (Rachel Dratch), Abby (Amy Poehler) organizuje babski wyjazd do malowniczego hrabstwa Napa. Pracoholiczka Catherine (Ana Gasteyer), mająca za sobą operację Val (Paula Pell), domatorka Jenny (Emily Spivey) i zmęczona mama Naomi (Maya Rudolph) cieszą się perspektywą odpoczynku i spotkania po latach. Jednak z każdym kieliszkiem wina codzienne niepokoje coraz bardziej zakłócają przyjemne plotkowanie i żarty, a kobiety zaczynają nabierać wątpliwości co do łączącej je przyjaźni i tego, co przed nimi. Zabawna i ciepła komedia w reżyserii Amy Poehler z Tiną Fey, Jasonem Schwartzmanem i Cherry Jones w rolach głównych.

Kto się śmieje ostatni?

Mieszkający w domu spokojnej starości Al, emerytowany menedżer gwiazd, zachęca do powrotu na scenę Buddy’ego, swojego byłego klienta, który przestał występować lata temu.

Zabójczy rejs

Nowojorski policjant (Adam Sandler) w końcu zabiera swoją żonę (Jennifer Aniston) na długo obiecywane wakacje w Europie. Dzięki przypadkowemu spotkaniu w samolocie para otrzymuje zaproszenie na jacht należący do miliardera Malcolma Quince’a. Gdy Quince zostaje zamordowany, małżonkowie stają się głównymi podejrzanymi w sprawie rodem z klasycznego kryminału. W „Zabójczym rejsie” obok Sandlera i Aniston zobaczymy plejadę zagranicznych gwiazd.

Mała Szwajcaria

Odkrycie grobu syna Williama Tella w Kraju Basków sprawia, że kłótliwi mieszkańcy zaczynają lobbować na rzecz przyłączenia ich miasteczka do Szwajcarii.

Król polki

Jan Lewan, muzyk polskiego pochodzenia, pragnie zasmakować amerykańskiego snu i nakłania fanów do zainwestowania w piramidę finansową.

Najlepsze seriale komediowe na Netflix:

Sex Education

Bohaterem serialu „Sex Education” jest nieśmiały licealista, Otis Milburn, którego matka, Jane, jest seksuolożką. W sezonie 1. Otis wraz z koleżanką, Maeve Wiley, zakładają w szkole poradnię seksuologiczną, aby zrobić dobry użytek z wiedzy teoretycznej Otisa. W drugim sezonie serialu późno dojrzewający Otis musi nauczyć się kontrolować swoje nowo odkryte potrzeby seksualne, aby zbudować związek ze swoją dziewczyną, Olą. Jednocześnie czeka go praca nad nadszarpniętą relacją z Maeve. Tymczasem wśród uczniów ich szkoły rozprzestrzenia się chlamydioza, co podkreśla potrzebę edukacji seksualnej wśród młodzieży. W mieście i w szkole pojawiają się także nowe osoby, które zmienią nieco panujące dotychczas porządki.

After Life

ony (Ricky Gervais) wiódł idealne życie. Jednak po śmierci żony, Lisy, Tony zmienia się. Rozważa samobójstwo, jednak porzuca ten pomysł i postanawia żyć wystarczająco długo, by ukarać świat, mówiąc i robiąc, co tylko zechce. Uważa brak troski o siebie czy innych za rodzaj supermocy, jednak okazuje się, że jego plan będzie trudny do zrealizowania, bo wszyscy starają się odzyskać fajnego faceta, którego znali.
Ricky’emu Gervais towarzyszą: Kerry Godliman („Derek”) jako żona Tony’ego, Lisa, Tom Basden („Plebs”, „David Brent: Life On The Road”) jako szwagier Tony’ego, Matt, Tony Way („Na skraju jutra”) w roli najlepszego kumpla Tony’ego, Lenny’ego, David Bradley (seria filmów o Harrym Potterze, „Gra o tron”) jako tata Tony’ego oraz Ashley Jensen („Statyści”) w roli pielęgniarki taty Tony’ego.

Życie z samym sobą

https://www.youtube.com/watch?v=FuCvnNqIqVE

Serial oryginalny Netflix pt. „Życie z samym sobą” to niebanalna komedia egzystencjalna, której twórcy zdają się pytać nas czy naprawdę chcemy być lepsi. Miles (Paul Rudd) jest mężczyzną, który ma w życiu pod górkę. Po poddaniu się nowatorskiej terapii mającej uczynić go lepszym człowiekiem odkrywa, że został zastąpiony nową i lepszą wersją samego siebie. Próbując uporać się z nieoczekiwanymi konsekwencjami dokonanych wyborów, walczy o swoją żonę Kate (Aisling Bea), a także o zawodowe sukcesy i własną tożsamość.

Już nie żyjesz

Jen (Christina Applegate) to sardoniczna wdowa, która za wszelką cenę chce rozwiązać zagadkę niedawnego morderstwa swojego męża. Judy (Linda Cardellini) jest optymistyczną i odrobinę zwariowaną kobietą, która ostatnio również przeżyła tragiczną stratę. Pomimo swoich kompletnie rozbieżnych osobowości, kobiety zaprzyjaźniają się po spotkaniu na sesji grupy wsparcia. Choć ich przyjaźń kwitnie w otoczeniu wina, ciasteczek i wspólnych ulubionych seriali, Judy desperacko stara się ochronić Jen przed poznaniem szokującej prawdy, która mogłaby zniszczyć jej życie. „Już nie żyjesz”, serial autorstwa Liz Feldman („Dwie spłukane dziewczyny”, „One Big Happy”), to wciągająca czarna komedia otwarcie poruszająca tematy żałoby, straty i przebaczenia, która momentami bawi do łez.

Facet na święta

Zmęczona uszczypliwymi komentarzami rodziny wieczna singielka Johanne postanawia szybko znaleźć partnera, którego mogłaby zabrać do domu na święta.

Russian Doll

Serial „Russian Doll” śledzi losy Nadii (Natasha Lyonne) — młodej kobiety, która zostaje zaproszona jako gość honorowy na nowojorską imprezę, gdzie wpada w pętlę czasu, z której nie może się wydostać.

Bonding

Kajdanki, pejcze i przezabawne sytuacje! Choć może jest w tym odrobina przyjemności, dla studentki/dominy Tiff (Zoe Levin) i jej najlepszego przyjaciela-geja Pete’a (Brendan Scannell) sadomasochizm to sposób na biznes. Relacje zawodowe tej dwójki nadają nowy wymiar ich przyjaźni, ale przede wszystkim pomagają im odnaleźć siebie.

Rodzinny biznes

35-letni Joseph ma milion pomysłów na własny biznes, ale mimo to nadal pracuje w koszernym sklepie mięsnym swojego ojca (Gérard). Gdy dochodzą go słuchy, że niebawem władze „na 100%” zalegalizują marihuanę, doznaje olśnienia. Zamierza wcielić w życie „genialny” plan: zmienić sklep ojca w coffee shop, z niewielką pomocą rodziny i przyjaciół…



Special

„Special” to wyjątkowy i inspirujący serial opowiadający historię homoseksualisty z lekkim porażeniem mózgowym, który postanawia zbudować nową tożsamość, by wreszcie móc żyć tak, jak zawsze chciał. Ryan w przeszłości próbował wszystkiego — odbył liczne staże i pisał blogi — ale jego starania spełzły na niczym. W końcu po latach prób i błędów oraz komunikowania się ze światem za pomocą SMS-ów nastąpił przełom — Ryan wpadł na pomysł, jak ubarwić swoje życie, i zaczął kuśtykać w stronę dorosłości. Ta nietypowa komedia jest oparta na będącej po części pamiętnikiem, po części manifestem książce „I’m Special: And Other Lies We Tell Ourselves” Ryana O’Connella, który jest twórcą serialu i odtwórcą głównej roli. Producentami wykonawczymi serialu są Ryan O’Connell i Jim Parsons.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze seriale 2019 - Netflix. Co warto zobaczyć?

Turn up Charlie

„Turn Up Charlie” to historia wypalonego DJ-a i wiecznego kawalera Charliego (Idris Elba), który dostaje ostatnią szansę na sukces, gdy niechętnie zgadza się zostać męską nianią Gabby (Frankie Hervey), niepokornej i bardzo problematycznej córki swojego najlepszego przyjaciela, Davida, który jest gwiazdą światowego formatu. W pozostałych rolach Piper Perabo i JJ Field.

Rozczarowani

https://www.youtube.com/watch?v=je6KlUTVuSY

Widzowie „Rozczarowanych” zostaną porwani do upadającego średniowiecznego królestwa, w którym absurdalne przygody przeżywa młoda, niewylewająca za kołnierz księżniczka, jej zadziorny elfi towarzysz i osobisty demon. To niezwykłe trio napotka na swojej drodze ogry, duszki, harpie, chochliki, trolle, wodne stworzenia i mnóstwo ludzkich półgłówków.

The Kominsky Method

https://www.youtube.com/watch?v=TjuOTlf5Jb0

Weteran sceny i nauczyciel aktorstwa Sandy Kominsky i jego wieloletni agent Norman Newlander nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Michael Douglas (Kominsky) i Alan Arkin (Newlander), obaj wyróżnieni Oscarem, ponownie wcielają się — w nagradzanym serialu komediowym Netflix pt. „The Kominsky Method” — w dwóch podstarzałych przyjaciół zmagających się z codziennością w Los Angeles, czyli mieście, które nade wszystko ceni młodość. W tym sezonie Sandy poznaje nowego chłopaka swojej córki (w tej roli gościnnie Paul Reiser) i próbuje się z nim zaprzyjaźnić. Trudno stwierdzić, czy fakt, że panów nie dzieli wcale duża różnica wieku, będzie w tym przypadku ułatwieniem, czy może raczej przeszkodą. Z kolei Norman i jego młodzieńcza miłość (w tej roli gościnnie Jane Seymour) postanawiają — po pięćdziesięciu latach — dać sobie jeszcze jedną szansę. W serialu występują także Nancy Travis i Sarah Baker.

On My Block

https://www.youtube.com/watch?v=ed0T7VbJXs0

„On My Block” to stworzony przez Lauren Iungerich („Inna”) oraz Eddiego Gonzaleza i Jeremy’ego Hafta („All Eyez On Me”) serial komediowy o dorastaniu w nieciekawej dzielnicy. Jego bohaterami jest czworo inteligentnych i cwanych przyjaciół mierzących się z wyzwaniami i możliwościami, jakie otwiera przed nimi liceum.

Big Mouth

„Big Mouth” to serial animowany dla dorosłych liczący 10 półgodzinnych odcinków pełnych sprośnych żartów. Opowiada o fascynującym, ale i koszmarnym okresie w życiu nastolatków — dojrzewaniu. Twórcami serialu jest dwóch przyjaciół będących imiennikami głównych bohaterów: Nick Kroll („Kroll Show”, „Wirtualna liga”) oraz Andrew Goldberg („Family Guy”).

Pracujące mamy

Cztery kobiety z Toronto kończą urlop macierzyński i wracają do pracy. Połączenie życia zawodowego i rodzinnego okazuje się jednak trudniejsze niż myślały.

Glow

https://www.youtube.com/watch?v=xQaCxIJX0J0

Serial „GLOW” jest inspirowany popularnym programem nadawanym przez krótki czas w latach 80. Jest to osadzona właśnie w tych czasach fikcyjna opowieść o bezrobotnej aktorce Ruth Wilder (Alison Brie), która postanawia wykorzystać ostatnią szansę na podbicie Los Angeles i w tym celu rzuca się w kiczowaty świat kobiecego wrestlingu. Towarzyszy jej 12 innych kobiet, dla których hollywoodzkie progi również okazały się zbyt wysokie. Główną rywalką staje się Debbie Eagan (Betty Gilpin), była aktorka grająca w telenowelach, która zrezygnowała z kariery w imię macierzyństwa, po czym wróciła, gdy jej życie rodzinne okazało się wielkim rozczarowaniem. Na czele grupy staje Sam Sylvia (Marc Maron), wypalony reżyser filmów klasy B, który próbuje wprowadzić swoją wybuchową ekipę na szczyty popularności.

Atypowy

Serial Atypowy opowiada historię dorastania Sama (Keir Gilchrist), 19-latka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, który szuka miłości i niezależności. Zabawna, ale i pełna trudnych emocji droga chłopaka do samopoznania wywraca życie całej rodziny do góry nogami, zmuszając wszystkich do stawienia czoła zmianom i do znalezienia odpowiedzi na najważniejsze pytanie: co tak naprawdę znaczy „być normalnym”. W sezonie trzecim Sam rozpoczyna naukę w college’u. Zmagając się z wyzwaniami, jakie stawia przed nim okres dorastania, musi też odpowiedzieć sobie na trudne pytanie: czym dla niego jest sukces. Jennifer Jason Leigh gra matkę Sama, Elsę, która również dąży do lepszego poznania samej siebie, podczas gdy jej dzieci dojrzewają i stają się coraz bardziej niezależne, a w rolę ojca chłopaka, Douga, wciela się Michael Rapaport. Brigette Lundy-Paine gra siostrę Sama, Casey. W nowym sezonie po raz kolejny pojawia Sara Gilbert jako nowa profesor etyki Sama oraz Eric McCormack jako profesor sztuki.

The End Of The Fxxxing World

https://www.youtube.com/watch?v=8XvFO83LXBE

Scenariusz do drugiego sezonu serialu The End of the F***ing World, inspirowanego bohaterami nagradzanej serii komiksów Charlesa Forsmana, ponownie napisze brytyjski scenarzysta Charlie Covell. Piosenki i oryginalną ścieżkę dźwiękową znów skomponuje i wykona Graham Coxon. Reżyserią zajmą się brytyjskie reżyserki Lucy Forbes („Pod moją skórą”) i Destiny Ekaragha („Gone Too Far”).

American Vandal

Stworzony przez wschodzące gwiazdy serial „American Vandal” na stałe zapisał się w popkulturze. Teraz powraca z nowym sezonem, (w większości) nową obsadą oraz kolejną teorią spiskową. W drugim sezonie nakręconej w konwencji parodii seriali kryminalnych produkcji, która została nominowana do Emmy i nagrody Peabody’ego, zaglądamy za kulisy śledztwa prowadzonego przez Petera Maldonada i Sama Ecklunda. Filmowcy wykorzystują swoje umiejętności śledcze, by zbadać sprawę chuligana, który zrobił uczęszczającym do katolickiej szkoły licealistom obrzydliwy dowcip. Przez cały wciągający drugi sezon serialu próbujemy dociec, kto jest Gównianym Rabusiem? Współtwórcami serialu są Tony Yacenda i Dan Perrault, a showrunnerem jest Dan Lagana.

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Oparty na bestsellerowej serii książek Daniela Handlera (napisanych pod pseudonimem Lemony Snicket) trzeci i ostatni sezon wyróżnionego nagrodą Peabody’ego serialu oryginalnego Netflix wchodzi na ekrany na całym świecie 1 stycznia 2019 r. „Seria niefortunnych zdarzeń” ze zdobywcą nagród Emmy i Tony Neilem Patrickiem Harrisem w roli głównej opowiada tragiczną historię sierot Baudelaire – Wioletki, Klausa i Słoneczka. Zły wuj rodzeństwa, hrabia Olaf (Harris), zrobi wszystko, by przejąć ich spadek. Dzieci muszą udaremnić jego nikczemne plany i zdemaskować oszustwa, by w końcu rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci swoich rodziców, przy okazji odkrywając struktury tajnej organizacji i ujawniając sekret zaginionej cukierniczki.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze filmy 2020 na Netflix

Santa Clarita Diet

Joel (Timothy Olyphant) i Sheila (Drew Barrymore) są małżeństwem agentów nieruchomości, którzy wiodą średnio szczęśliwe życie wraz ze swoją córką Abby w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia dramatyczna zmiana w życiu Sheili sprowadza ich życie na drogę śmierci i zniszczenia… ale nie wszystko, co złe, źle się kończy.

Drodzy biali!

„Drodzy biali!” to rzut oka na życie w Ameryce rzekomo „wolnej od problemów rasowych”, a jednocześnie uniwersalna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i wytyczaniu indywidualnej drogi. Ten satyryczny serial, którego akcja stanowi kontynuację wydarzeń przedstawionych w docenionym przez widzów i krytyków filmie „Dear White People” z 2014 r., osadzono w realiach amerykańskiego uniwersytetu będącego kuźnią głównie białych talentów. Na należącej do prestiżowej Ligi Bluszczowej uczelni nieustannie tlą się napięcia rasowe. Widzowie śledzą losy kolorowych studentów Winchester University, którzy próbują się odnaleźć w świecie niesprawiedliwości, uprzedzeń kulturowych, poprawności politycznej (albo jej braku), a niekiedy nieprzemyślanego aktywizmu w epoce cyfrowej. Twórcy serialu „Drodzy biali!” w zgryźliwy, autoironiczny, a niekiedy brutalnie szczery sposób oddają na ekranie problemy trapiące dzisiejsze społeczeństwo, serwując jednak przy tym widzom ożywczą dawkę śmiechu.

Przyjaciele z uniwerku

Grupa przyjaciół z Harvardu, w których wcielają się Keegan-Michael Key (Ethan), Cobie Smulders (Lisa), Annie Parisse (Sam), Nat Faxon (Nick), Fred Savage (Max) i Jae Suh Park (Marianne), mierzy się z bolączkami czwartej dekady życia, wchodząc między sobą w różne często skomplikowane relacje. „Przyjaciele z uniwerku” to humorystyczne spojrzenie na stare przyjaźnie, dawne związki i pragnienie pogodzenia dorosłego życia z nostalgią za przeszłością.

One Day At a Time

Uwspółcześniona wersja stworzonego przez Normana Leara klasyka, której najważniejszym motywem jest życie amerykańskiej rodziny o kubańskich korzeniach. Główna bohaterka to żyjąca od niedawna w separacji mama (Justina Machado), niegdyś pracująca dla wojska, a obecnie zmagająca się z nowym życiem w pojedynkę oraz wychowywaniem cwanego syna i nastoletniej córki o radykalnych poglądach przy „wsparciu” swojej staroświeckiej mamy (Rita Moreno) i administratora budynku, Schneidera, z którym łączy ją tylko przyjaźń. Za produkcję 13-odcinkowego pierwszego sezonu serialu „One Day at a Time” odpowiadają firmy Act III Productions, Inc., Snowpants Productions oraz Small Fish Studios we współpracy z Sony Pictures Television. Producentami wykonawczymi są: Norman Lear, Mike Royce, Gloria Calderón Kellett i Michael Garcia.

Szefowa

„Szefowa” — serial na podstawie bestsellerowej książki „#Szefowa”autorstwa Sophii Amoruso, założycielki marki odzieżowej Nasty Gal. Opowiada on historię Amoruso (Britt Robertson), która zaczynała od sprzedaży ubrań vintage na eBayu, a już w wieku 28 lat została szefową własnej firmy Nasty Gal — wartego miliony dolarów imperium mody. „Szefowa”zadebiutuje w serwisie Netflix w kwietniu. Twórczynią, producentką wykonawczą i scenarzystką serialu jest Kay Cannon („Pitch Perfect”, „Pitch Perfect 2”, „Rockefeller Plaza 30”). Producentami wykonawczymi są również Charlize Theron („Monster”, „Kobieta na skraju dojrzałości”), Laverne McKinnon i Beth Konoof z wytwórni Denver & Delilah, Christian Ditter („Jak to robią single”) oraz Sophia Amoruso. Ditter wyreżyserował też kilka odcinków tego serialu oryginalnego Netflix, który składa się z 13 trzydziestominutowych odcinków. W serialu „Szefowa” występują Britt Robertson (Sophia), Ellie Reed (Annie), Alphonso McAuley (Dax), Johnny Simmons (Shane) oraz Dean Norris (Jay).

Easy

https://www.youtube.com/watch?v=bzRjfA_9Akw

Antologia „Easy” Joego Swanberga opowiada o różnych mieszkańcach Chicago zagubionych we współczesnym labiryncie miłości, seksu, technologii i kultury. W tym ośmioodcinkowym serialu, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada Swanberg, występują: Orlando Bloom, Malin Akerman, Jake Johnson, Marc Maron, Dave Franco, Hannibal Buress, Emily Ratajkowski, Michael Chernus, Gugu Mbatha-Raw, Aya Cash, Jane Adams, Elizabeth Reaser, Evan Jonigkeit i inni.

Love

Love to historia miłego gościa Gusa (Paul Rust) i bezwstydnej, pozytywnie zakręconej Mickey (Gillian Jacobs). Serial opowiada o perypetiach ich związku, euforii i upokorzeniach, zaangażowaniu, miłości i innych rzeczach, przed którymi mieli nadzieję się obronić. Love to odważna, zabawna i szczera do bólu opowieść o współczesnych związkach. Za pomysł, scenariusz i produkcję wykonawczą Love odpowiadają: Judd Apatow, Paul Rust i Lesley Arfin.

The Ranch

Wznieś ostatni toast za pomyślność ranczerów! Ranczo Iron River trafiło w ręce konkurencji, a na horyzoncie widać już nowe kłopoty. Colt, Beau i inni członkowie klanu Bennettów muszą zewrzeć szyki, by stawić czoła niepewnej przyszłości. „The Ranch” to pierwszy oryginalny serial komediowy Netflix. W rolach głównych występują: Ashton Kutcher, Elisha Cuthbert i Sam Elliott. Twórcy: Don Reo i Jim Patterson. Producenci wykonawczy: Reo, Patterson, Kutcher, Jeff Lowell, Max Searle i Matt Ross. Część 8 składa się z 10 odcinków.

Pełniejsza chata

„Pełniejsza chata” to kontynuacja kultowego serialu, którego fabuła potwierdza, że życie potrafi zaskakiwać oraz że czasami można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Niedawno owdowiała pani weterynarz D.J. Tanner-Fuller mieszka w swoim domu rodzinnym wraz ze Stephanie Tanner, młodszą siostrą, która próbuje swoich sił jako piosenkarka, a także z najlepszą przyjaciółką i samotną matką — Kimmy Gibbler. Kobiety wspierają się nawzajem w życiu zawodowym, rodzinnym i uczuciowym z pasją i humorem charakteryzującymi wyłącznie osoby, które wspólnie dorastały. Rodzinny dom Tannerów jest pełniejszy niż kiedykolwiek, i to nie tylko za sprawą trójki dzieci D.J. — trudnego 13-letniego Jacksona, neurotycznego 7-letniego Maksa i maleńkiego Tommy’ego Juniora — ale też przebojowej Ramony, córki Kimmy, oraz byłego (choć chyba nie tak do końca) męża Gibbler o imieniu Fernando.

BoJack Horseman

Serial opisuje historię antropomorficznego człowieka-konia BoJacka Horsemana, gwiazdy popularnego w w latach 90. sitcomu Rozbrykani, którego życie po zakończeniu prac nad sitcomem zamieniło się w ciąg przypadkowych rauszy. Po kilku latach staczania się postanawia rozpocząć karierę od nowa, wciąż zmagając się z uzależnieniami i wynikającymi z nich tragikomicznymi sytuacjami. W powrocie na szczyt pomagać mu będą jego współlokator Todd Chavez, agentka Carolyn i ghostwriterka Diane Nguyen.




ZOBACZ TAKŻE: