Najlepsze filmy netflix 2019
TOP Netflix

Najlepsze filmy 2019 – Netflix. Co warto zobaczyć?

Przed Wami najlepsze filmy 2019 roku na Netflix. Sprawdźcie, które z filmów Netflixa udało Wam się zobaczyć, a które jeszcze musicie nadrobić! Oto lista filmów – Netflix w 2019 roku.

Najlepsze filmy 2019 na Netflix – lista

Zapraszamy do naszego zestawienia najlepszych filmów Netflixa w 2019 roku. Poniżej znajdziecie filmy z kategorii Netflix Originals, czyli oryginalne produkcje Netflixa. Z góry zaznaczamy, że filmy nie są uporządkowane od najlepszych do najgorszych. Warto zobaczyć wszystkie filmy Netflixa z 2019 roku, żeby na spokojnie wyrobić sobie zdanie.

ZOBACZ TAKŻE: HBO Max cena za rok

Netflix – filmy 2019

Netflix wydaje coraz więcej filmów rocznie, przez co trudno się połapać we wszystkich nowościach filmowych. Jedno jest pewne – koniecznie trzeba zobaczyć Irlandczyka w reżyserii Martina Scorsese czy też Króla z fenomenalną rolą Timothée Chalameta. Niech to będzie dla Was swoisty przewodnik po najlepszych filmach Netflixa 2019 roku.Irlandczyk

Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w filmie Martina Scorsese IRLANDCZYK. Film to osadzona w powojennej Ameryce epicka saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.

Król

Hal (Timothée Chalamet) to krnąbrny książę, który opuścił dwór i zamieszkał wśród ludu, by uniknąć obowiązku objęcia tronu. Jednak po śmierci swojego ojca-tyrana Hal zostaje koronowany i — już jako król Henryk V — musi rozpocząć życie, przed którym tak bardzo się wzbraniał. Odkrywa świat polityki pałacowej i pozostawiony przez ojca chaos wojenny, a także mierzy się z bagażem emocjonalnym ze swojego minionego życia — w tym niełatwą relacją ze swoim najbliższym przyjacielem i mentorem, starzejącym się rycerzem-alkoholikiem Johnem Falstaffem (Joel Edgerton). Reżyserem filmu jest David Michôd, który jest również współautorem scenariusza (wraz z Edgertonem). W obsadzie filmu zobaczymy m.in. Seana Harrisa, Bena Mendelsohna, Roberta Pattinsona i Lily-Rose Depp.

Breaking Bad: El Camino

Za sprawą wydarzenia telewizyjnego Netflix pt. EL CAMINO: FILM „BREAKING BAD” widzowie mają szansę poznać dalsze losy Jessego Pinkmana. Po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się z przeszłością, aby w ogóle móc myśleć o jakiejkolwiek przyszłości. Scenarzystą i reżyserem tego trzymającego w napięciu thrillera jest twórca serialu „Breaking Bad”, Vince Gilligan. Film wyprodukowali Mark Johnson, Melissa Bernstein, Charles Newirth, Diane Mercer i Aaron Paul we współpracy z Sony Pictures Television.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze science fiction na Netflix

Dwóch papieży

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga”, Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku, kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki, prosi papieża Benedykta XVI (Anthony Hopkins), by pozwolił mu odejść na emeryturę. Wówczas zmagający się ze skandalem i nękany wątpliwościami papież wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Rzymu, by powierzyć mu sekret, który wstrząśnie fundamentami Kościoła. W czasie toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem oraz poczucia winy z przebaczeniem dwaj hierarchowie o bardzo odmiennym spojrzeniu na świat muszą stawić czoło przeszłości i nawiązać nić porozumienia, aby zbudować przyszłość Kościoła, który liczy ponad miliard wiernych na całym świecie. *Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.6 Underground

Co jest najlepszego w byciu martwym? Nie to, że nie musisz się już liczyć ze swoją byłą ani szefem, ani martwić o swoje wcześniejsze zatargi z prawem. Najlepsze w byciu martwym jest to, że jesteś… wolny. Możesz walczyć ze złem i niesprawiedliwością i nic ani nikt cię nie spowolni i nie powstrzyma. W filmie „6 Underground” poznajemy zupełnie nowy typ bohatera kina akcji. Sześciu specjalistów z różnych stron świata, niezrównanych w swoim fachu, zostało wybranych nie tylko z racji swoich wybitnych umiejętności, ale także dlatego, że każdy i każda z nich chce pogrzebać swoją przeszłość, by zmienić przyszłość. Na czele grupy staje enigmatyczny lider (Ryan Reynolds), który zrobi absolutnie wszystko, by jego drużyna pozostała anonimowa, ale jej dokonania — wręcz przeciwnie.

Historia małżeńska

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach.

Hakowanie świata

Dane są cenniejsze niż ropa i stanowią oręż w wojnie kulturowej i politycznej, a ludzie na całym świecie nieprzerwanie szukają sposobu na przejęcie kontroli nad najbardziej wrażliwymi informacjami z naszego życia prywatnego. Wielokrotnie nagradzani filmowcy, Karim Amer i Jehane Noujaim, dotarli do kluczowych bohaterów afery dotyczącej wykorzystywania danych przez serwis Facebook i firmę Cambridge Analytica. Twórcy ujawniają swoje odkrycia w filmie pt. „Hakowanie świata”, obnażając przerażającą prawdę o wykorzystywaniu danych w erze cyfrowej. W swoim fascynującym i wielopłaszczyznowym filmie nominowani do Oscara Amer i Noujaim („Plac”, „Control Room”, „Startup.com”) po raz kolejny biorą pod lupę aferę, która wstrząsnęła mediami społecznościowymi.

Król wyjęty spod prawa

Dotąd nieopowiedziana prawdziwa historia Roberta I Bruce’a, który z pokonanego możnowładcy stał się wyjętym spod prawa bohaterem w trudnych czasach okupacji Szkocji przez wojska króla Anglii, Edwarda I. Pomimo wielu przeciwności Robertowi udało się przejąć koronę Szkocji i poprowadzić grupę zagorzałych zwolenników do walki z potężną armią despotycznego króla i jego chwiejnego syna, księcia Walii. Na planie tego nakręconego w Szkocji filmu ponownie spotkali się reżyser David Mackenzie (Aż do piekła) oraz znany aktor Chris Pine. W pozostałych rolach: Aaron Taylor-Johnson, Florence Pugh oraz Billy Howle.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze komedie na Netflix

Polar

Gdy emerytowany wyborowy zabójca Duncan Vizla, znany jako Black Kaiser (Mads Mikkelsen), zdaje sobie sprawę, że ktoś poluje na jego życie i fundusz emerytalny, musi wrócić do gry i stawić czoła armii młodszych, sprytniejszych i bardziej bezwzględnych adeptów morderczego fachu, którzy zrobią wszystko, by posłać go do piachu.

Kto się śmieje ostatni

Mieszkający w domu spokojnej starości Al, emerytowany menedżer gwiazd, zachęca do powrotu na scenę Buddy’ego, swojego byłego klienta, który przestał występować lata temu.

Godzilla: The Planet Eater

Nakręcona z epickim rozmachem futurystyczna wizja świata, w którym ludzie z pomocą robotów stawiają czoła największej Godzilli w historii w międzygalaktycznej bitwie, której stawką jest przetrwanie. Ziemski sojusz jest osłabiony, dlatego Harou zastanawia się nad sprzymierzeniem się z rasą Exif, która może sprowadzić na świat zagrożenie w postaci potężnego potwora.

Velvet Buzzsaw

„Velvet Buzzsaw” to thriller o zabarwieniu satyrycznym osadzony we współczesnym Los Angeles. Poznaj rzeczywistość, w której świat sztuki ściera się ze światem biznesu, a najlepiej zarabiający artyści i oszałamiająco bogaci kolekcjonerzy prowadzą grę, w której stawka jest horrendalnie wysoka.

Potrójna granica

Grupa żołnierzy sił specjalnych (BEN AFFLECK, OSCAR ISAAC, CHARLIE HUNNAM, GARRETT HEDLUND i PEDRO PASCAL) wspólnie planuje napad w słabo zaludnionym przygranicznym rejonie w Ameryce Południowej. Pierwszy raz w swojej karierze ci niedocenieni bohaterowie robią coś ryzykownego dla siebie, nie dla ojczyzny. Jednak gdy sprawy przybierają nieoczekiwany obrót i wymykają się spod kontroli, ich lojalność, umiejętności i wartości przechodzą prawdziwy sprawdzian w decydującej walce o przetrwanie.

Brud

Nakręcony na podstawie bestsellerowej autobiografii grupy Mötley Crüe film „Brud” to do bólu szczera opowieść o drodze do (nie)sławy czterech buntowników, którzy, zanim przebojem wdarli się na światową scenę muzyczną, koncertowali w klubach przy ulicach Hollywood.

Gorzkie wino

Aby uczcić pięćdziesiąte urodziny Rebekki (Rachel Dratch), Abby (Amy Poehler) organizuje babski wyjazd do malowniczego hrabstwa Napa. Pracoholiczka Catherine (Ana Gasteyer), mająca za sobą operację Val (Paula Pell), domatorka Jenny (Emily Spivey) i zmęczona mama Naomi (Maya Rudolph) cieszą się perspektywą odpoczynku i spotkania po latach. Jednak z każdym kieliszkiem wina codzienne niepokoje coraz bardziej zakłócają przyjemne plotkowanie i żarty, a kobiety zaczynają nabierać wątpliwości co do łączącej je przyjaźni i tego, co przed nimi. Zabawna i ciepła komedia w reżyserii Amy Poehler z Tiną Fey, Jasonem Schwartzmanem i Cherry Jones w rolach głównych.

Zabójczy rejs

Nowojorski policjant (Adam Sandler) zabiera swoją żonę (Jennifer Aniston) na dawno obiecaną podróż po Europie. Przypadkowo spotkany na pokładzie samolotu tajemniczy mężczyzna (Luke Evans) zaprasza ich na prywatne spotkanie rodzinne na Super Jachcie należącym do leciwego miliardera Malcolma Quince’a. Kiedy Quince zostaje zamordowany, małżeństwo staje się głównymi podejrzanymi w śledztwie.Shaft

JJ, znany również jako John Shaft Jr., może być ekspertem od cyberbezpieczeństwa z dyplomem MIT, ale aby odkryć prawdę o przedwczesnej śmierci swojego najlepszego przyjaciela, potrzebuje edukacji, którą może zapewnić mu tylko jego ojciec. Legendarny John Shaft (Samuel L. Jackson), nieobecny w młodości JJ, zgadza się pomóc swojemu potomstwu w poruszaniu się po opanowanym przez heroinę Harlemie. I choć odznaka analityka FBI JJ-a może kolidować ze starym prochowcem jego ojca, to przecież nie można wyrzec się rodziny, czyż nie? Poza tym Shaft ma swoje własne plany i sprawę do załatwienia, która wymaga zarówno profesjonalizmu, jak i osobistego zaangażowania.

ZOBACZ TAKŻE:  Najlepsze seriale 2019 - Netflix. Co warto zobaczyć?

Point Blank

Kiedy jego ciężarna żona zostaje porwana, ratownik medyczny Paul musi połączyć siły ze znajdującym się pod jego opieką poważnie rannym przestępcą podejrzanym o morderstwo, aby ocalić życie żony i nienarodzonego dziecka. Wplątany w konflikt dwóch gangów i tropiony przez śmiertelnie groźną siatkę skorumpowanych policjantów ten niezwykły duet jest zmuszony walczyć o przetrwanie. Mocny, naszpikowany akcją thriller z Anthonym Mackiem i Frankiem Grillo w rolach głównych.

Pralnia

Po tym jak beztroskie wakacje Ellen Martin (nagrodzona Oscarem Meryl Streep) przybierają tragiczny obrót, kobieta zaczyna badać sprawę lewej polisy ubezpieczeniowej i stopniowo zagłębia się w świat szemranych interesów, których wspólnym mianownikiem jest pewna kancelaria prawna z Panamy. Jej czarujący — i zawsze nienagannie ubrani — założyciele, Jürgen Mossack (nagrodzony Oscarem Gary Oldman) i Ramón Fonseca (nominowany do Złotego Globu Antonio Banderas), są ekspertami w pomnażaniu fortun za pomocą fasadowych spółek i rachunków ulokowanych w rajach podatkowych. Ellen jest w naprawdę nieciekawej sytuacji, ale okazuje się, że jej przypadek to tylko wierzchołek góry lodowej. Możni tego świata wyspecjalizowali się bowiem w unikaniu podatków, łapówkarstwie, a także w całej masie innych mniejszych lub większych szwindli — a wszystko po to, by zapewnić dalsze trwanie zepsutemu do cna globalnemu systemowi finansowemu. „PRALNIA” to barwny i nietuzinkowy film, który zabiera widzów w niezwykłą podróż do Chin, Meksyku, Afryki (przez Los Angeles) i na Karaiby.

Klaus

Jesper (Jason Schwartzman) okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva (Rashida Jones) i poznaje Klausa (nagrodzony Oscarem J.K. Simmons), tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w Smeerensburg, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak wieszanie skarpet na kominku. Reżyserem świątecznej komedii animowanej „Klaus” jest współtwórca filmu „Jak ukraść Księżyc” Sergio Pablos, a głosu bohaterom użyczą również m.in. Joan Cusack, Will Sasso i Norm Macdonald.
ZOBACZ TAKŻE: