Dobre filmy na wieczór na Netflix
Jakie są dobre filmy na wieczór na Netflix? Sprawdź listę fajnych filmów na wieczór, które warto obejrzeć na Netflixie.
Fajne filmy na wieczór na Netflix
Szukac fajnego filmu na wieczór na Netflix? Przeszukujesz i przeglądasz kolejne tytuły, i nic Ci nie wpada w oko? Sprawdź poniżej naszą listę fajnych filmów na wieczór, które możesz obejrzeć na Netflixie. Specjalnie dla Was zebraliśmy produkcje, które warto zobaczyć na popularnej platformie.
ZOBACZ TAKŻE: HBO Max cena – ile kosztuje?
Ciekawy film na wieczór? Netflix to oferuje!
Netflix znany jest z tego, że ma dużą bazę filmów, jednak nie wszystkie są warte uwagi. Poniżej znajdziecie ciekawe filmy na wieczór – dzięki naszej liście nie będziecie musieli przebijać się przez produkcje mniej warte Waszych oczu. Sprawdźcie ciekawe filmy na wieczór poniżej:
Nieoszlifowane diamenty
Popularni filmowcy, Josh i Benny Safdie, przedstawiają elektryzujący thriller kryminalny o Howardzie Ratnerze (Adam Sandler), charyzmatycznym jubilerze z Nowego Jorku, który żyje na krawędzi. Przyparty do muru, Howard stawia wszystko na jedną kartę. Aby zgarnąć wysoką wygraną, musi poradzić sobie z rodziną, firmą, wrogami po obu stronach barykady i… przeżyć.
El Camino: Breaking Bad
Za sprawą wydarzenia telewizyjnego Netflix pt. EL CAMINO: FILM „BREAKING BAD” widzowie mają szansę poznać dalsze losy Jessego Pinkmana. Po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się z przeszłością, aby w ogóle móc myśleć o jakiejkolwiek przyszłości. Scenarzystą i reżyserem tego trzymającego w napięciu thrillera jest twórca serialu „Breaking Bad”, Vince Gilligan. Film wyprodukowali Mark Johnson, Melissa Bernstein, Charles Newirth, Diane Mercer i Aaron Paul we współpracy z Sony Pictures Television.
Irlandczyk
Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w filmie Martina Scorsese IRLANDCZYK. Film to osadzona w powojennej Ameryce epicka saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.
Hakowanie świata
Dane są cenniejsze niż ropa i stanowią oręż w wojnie kulturowej i politycznej, a ludzie na całym świecie nieprzerwanie szukają sposobu na przejęcie kontroli nad najbardziej wrażliwymi informacjami z naszego życia prywatnego. Wielokrotnie nagradzani filmowcy, Karim Amer i Jehane Noujaim, dotarli do kluczowych bohaterów afery dotyczącej wykorzystywania danych przez serwis Facebook i firmę Cambridge Analytica. Twórcy ujawniają swoje odkrycia w filmie pt. „Hakowanie świata”, obnażając przerażającą prawdę o wykorzystywaniu danych w erze cyfrowej.
W swoim fascynującym i wielopłaszczyznowym filmie nominowani do Oscara Amer i Noujaim („Plac”, „Control Room”, „Startup.com”) po raz kolejny biorą pod lupę aferę, która wstrząsnęła mediami społecznościowymi. W „Hakowaniu świata” rozbrzmiewa pytanie o to, skąd pochodzą informacje, z którymi stykamy się na co dzień, a także jakie koszty ponosimy, udostępniając innym informacje o naszym życiu w internecie za pomocą telefonów i innych urządzeń.
Potrójna granica
Grupa żołnierzy sił specjalnych (BEN AFFLECK, OSCAR ISAAC, CHARLIE HUNNAM, GARRETT HEDLUND i PEDRO PASCAL) wspólnie planuje napad w słabo zaludnionym przygranicznym rejonie w Ameryce Południowej. Pierwszy raz w swojej karierze ci niedocenieni bohaterowie robią coś ryzykownego dla siebie, nie dla ojczyzny. Jednak gdy sprawy przybierają nieoczekiwany obrót i wymykają się spod kontroli, ich lojalność, umiejętności i wartości przechodzą prawdziwy sprawdzian w decydującej walce o przetrwanie. Reżyseruje nagrodzony Oscarem J.C. CHANDOR („Chciwość”, „Wszystko stracone”, „Rok przemocy”), a współautorami scenariusza są Chandor i laureat Oscara MARK BOAL („The Hurt Locker. W pułapce wojny”, „Wróg numer jeden”).
Dwóch papieży
Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga”, Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku, kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), rozczarowany kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki, prosi papieża Benedykta XVI (Anthony Hopkins), by pozwolił mu odejść na emeryturę. Wówczas zmagający się ze skandalem i nękany wątpliwościami papież wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Rzymu, by powierzyć mu sekret, który wstrząśnie fundamentami Kościoła. W czasie toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem oraz poczucia winy z przebaczeniem dwaj hierarchowie o bardzo odmiennym spojrzeniu na świat muszą stawić czoło przeszłości i nawiązać nić porozumienia, aby zbudować przyszłość Kościoła, który liczy ponad miliard wiernych na całym świecie. *Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami
Historia małżeńska
Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach. W rolach głównych: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.
Anihilacja
Lena, biolożka i była żołnierka, próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojego męża w Strefie X — nieprzyjaznym i tajemniczym miejscu rozciągającym się wzdłuż amerykańskiego wybrzeża — dlatego dołącza do grupy śmiałków, którzy zamierzają zajrzeć do jej wnętrza. Na miejscu członkowie ekspedycji odkrywają niespotykane w normalnym świecie piękne krajobrazy i stworzenia, które zagrażają ich życiu oraz potrafią wpłynąć na ich umysł.
Król
Hal (Timothée Chalamet) to krnąbrny książę, który opuścił dwór i zamieszkał wśród ludu, by uniknąć obowiązku objęcia tronu. Jednak po śmierci swojego ojca-tyrana Hal zostaje koronowany i — już jako król Henryk V — musi rozpocząć życie, przed którym tak bardzo się wzbraniał. Odkrywa świat polityki pałacowej i pozostawiony przez ojca chaos wojenny, a także mierzy się z bagażem emocjonalnym ze swojego minionego życia — w tym niełatwą relacją ze swoim najbliższym przyjacielem i mentorem, starzejącym się rycerzem-alkoholikiem Johnem Falstaffem (Joel Edgerton). Reżyserem filmu jest David Michôd, który jest również współautorem scenariusza (wraz z Edgertonem). W obsadzie filmu zobaczymy m.in. Seana Harrisa, Bena Mendelsohna, Roberta Pattinsona i Lily-Rose Depp.
22 lipca
W filmie 22 lipca nominowany do Oscara reżyser Paul Greengrass (Kapitan Phillips, Lot 93) to oparta na faktach opowieść o konsekwencjach najtragiczniejszego ataku terrorystycznego w historii Norwegii z 22 lipca 2011 r., kiedy to prawicowy ekstremista zdetonował bombę-pułapkę w Oslo, a następnie rozpętał prawdziwe piekło na obozie dla młodych liderów, zabijając w sumie 77 osób. 22 lipca to film o leczeniu fizycznych i emocjonalnych ran całego narodu i trudnej drodze do pogodzenia się ze stratą, opowiedziany z perspektywy jednej z ocalałych ofiar ataku.
Rytuał
Czwórka dawnych przyjaciół, którzy ostatnio rzadko się widują, wybiera się do Szwecji na wędrówkę po górach – być może ich ostatnią.
Mowgli
Uznany aktor i reżyser Andy Serkins przedstawia własną wersję uwielbianego dzieła Rudyarda Kiplinga. To opowieść o chłopcu rozdartym między dwoma światami, który ostatecznie akceptuje swoje przeznaczenie i zostaje legendą. Mowgli (Rohan Chand) nigdy nie czuł się w pełni częścią ani dżungli, ani cywilizowanego świata. Teraz musi stawić czoło niebezpieczeństwom czyhającym na niego w obu tych światach, a przede wszystkim odnaleźć siebie. W oryginalnej wersji językowej głosu postaciom użyczają m.in.: Christian Bale, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Andy Serkis, Freida Pinto, Matthew Rhys oraz Naomie Harris. Do obsady tej widowiskowej i poruszającej opowieści dołączyła także wschodząca gwiazda — Rohan Chand. W polskiej wersji językowej wystąpili m.in.: Jarosław Boberek, Agata Kulesza, Agnieszka Kunikowska, Karol Kwiatkowski, Miłogost Reczek, Jerzy Stuhr, Mirosław Wieprzewski oraz Zbigniew Zamachowski.
Beasts Of No Nation
Beasts of No Nation w reżyserii Cary’ego Joji Fukunagi to osadzona w Afryce Zachodniej historia AGU (w tej roli Abraham Attah), chłopca z małej wioski, którego poznajemy, gdy bawi się ze starszym bratem, dokazuje z kolegami w pobliskim obozie dla uchodźców albo je obiad z rodziną. Jednak szczęśliwe dzieciństwo dobiega końca, kiedy oddziały wojska ze stolicy przybywają, by stłumić powstanie przeciwko skorumpowanej władzy. Jego matce i siostrze udaje się uciec do najbliższego miasta, ale Agu zostaje w wiosce z ojcem i bratem, a wkrótce potem — zupełnie sam. Przerażony i zdany tylko na siebie, Agu ucieka do lasu, gdzie znajduje go oddział młodych powstańców pod przywództwem charyzmatycznego DOWÓDCY (Idris Elba). Przechodzi tam brutalne przeszkolenie, rytuały inicjacyjne, musi także wysłuchiwać żarliwych przemówień Dowódcy. Poznaje też bratnią duszę — niemego żołnierza o imieniu STRIKA (Emmanuel „King Kong” Nii Adom). Kiedy sklecona naprędce armia rusza do walki, Agu zostaje awansowany: nie musi już nosić amunicji, teraz będzie odpowiedzialny za broń. Beasts of No Nation ukazuje utratę niewinności. Agu stara się odnaleźć resztki dzieciństwa, które wydaje się tak bardzo odległe.
Machina wojenna
Opowieść wojenna na miarę naszych czasów. Scenarzysta i reżyser David Michôd („Królestwo zwierząt”) opowiada elektryzującą historię awansu i dymisji generała U.S. Army, przeplatając fakty z prześmiewczą fikcją i zachęcając widzów, by zadali sobie ważne pytanie: gdzie dzisiaj przebiega granica pomiędzy rzeczywistością a parodią rzeczywistości? To antyestablishmentowa, prożołnierska kronika wypadków urodzonego lidera, który pewnym, marszowym krokiem zmierzał ku coraz gęstszym oparom absurdu. Głównym bohaterem opowieści jest charyzmatyczny czterogwiazdkowy generał (w tej roli Brad Pitt), którego błyskotliwy awans na dowódcę sił NATO w Afganistanie przerodził się w nagłą dymisję po nieco zbyt aroganckim zachowaniu i przesadnie szczerym wywiadzie prasowym. „Machina wojenna” porusza problem naszego długu wobec żołnierzy, podając w wątpliwość cel działań wojennych.
Okja
Historia Miji, młodej dziewczyny, która zrobi wszystko, by powstrzymać potężną międzynarodową korporację przed porwaniem jej najlepszego przyjaciela — ogromnego zwierzęcia o imieniu Okja.
Bright
Akcja tego wartkiego thrillera w reżyserii Davida Ayera (reżysera „Legionu samobójców” i „Bogów ulicy” oraz scenarzysty „Dnia próby”) toczy się w alternatywnej teraźniejszości, w której od zarania dziejów ludzie, orki, elfy i wróżki żyją obok siebie. Dwoje policjantów pochodzących z zupełnie różnych środowisk — człowiek Ward (Will Smith) i ork Jakoby (Joel Edgerton) — wyrusza na rutynowy nocny patrol, który zmieni znaną im rzeczywistość. Wspólnie muszą przezwyciężyć osobiste różnice i stawić czoła hordom wrogów, aby ochronić młodą elfijkę i pewien zapomniany przedmiot, który w niewłaściwych rękach może sprowadzić na cały świat zniszczenie.
Ikar
Gdy pewien rosyjski naukowiec ujawnia szokujące dane, amerykański filmowiec i zarazem cyklista przypadkowo wpada na trop światowej afery dopingowej.
Mudbound
Dwie rodziny z Missisipi – jedna biała, druga czarna – muszą odnaleźć się w brutalnej powojennej rzeczywistości, kiedy uprzedzenia znaczą czasem więcej niż przyjaźń.
ZOBACZ TAKŻE:
- Najlepsze seriale 2019 – Netflix
- Najlepsze filmy 2019 – Netflix
- Najlepsze polskie filmy – Netflix
- Najlepsze horrory – Netflix
- Najlepsze komedie – Netflix
- Najlepsze komedie romantyczne – Netflix
- Najlepsze thrillery – Netflix
- Najlepsze filmy młodzieżowe – Netflix
Źródło: Netflix
Jesteśmy grupą maniaków technologicznych!
Testujemy, sprawdzamy i staramy się być cały czas na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technologicznymi. Rozwiązujemy wszelkie problemy i rozkładamy wszystko na czynniki pierwsze. Jak to działa? Co trzeba zrobić? Gdzie kliknąć? Z nami dowiesz się wszystkiego!