Wikingowie Valhalla Netflix
Newsy

WIKINGOWIE: WALHALLA – OGŁOSZONO OBSADĘ NOWEGO DRAMATU AKCJI Z ELEMENTAMI HISTORYCZNYMI NETFLIX

Fabuła nowego serialu oryginalnego „Wikingowie: Walhalla” rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy.

Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie, a w obsadzie zobaczymy takich aktorów jak:
Wikingowie - netflix - aktorzy
  1. SAM CORLETT jako LEIF ERIKSON: Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.
  2. FRIDA GUSTAVSSON jako FREYDIS ERIKSDOTTER: Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią „starych bogów”. Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.
  3. LEO SUTER jako HARALD SROGI: Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.
  4. BRADLEY FREEGARD jako KANUT WIELKI: Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.
  5. JÓHANNES JÓHANNESSON jako OLAF HARALDSON: Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest „starotestamentowym” chrześcijaninem.
  6. LAURA BERLIN jako EMMA Z NORMANDII: Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.
  7. DAVID OAKES jako EARL GODWIN: Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.
  8. CAROLINE HENDERSON jako JARL HAAKON: Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.
  9. POLLYANNA McINTOSH jako KRÓLOWA ÆLFGIFU: Wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.
  10. ASBJØRN KROGH NISSEN jako JARL KÅRE: Bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Za produkcję serialu oryginalnego Netflix „Wikingowie: Walhalla” odpowiada studio MGM Television. Jeb Stuart, Michael Hirst, Morgan O’Sullivan, James Flynn, Sherry Marsh, Alan Gasmer, Sheila Hockin i John Weber są producentami wykonawczymi. Stuart pełni również funkcję showrunnera i scenarzysty. Reżyserem i producentem pierwszego odcinka jest wielokrotnie nagradzany reżyser Niels Arden Oplev. Pozostałymi reżyserami pierwszego sezonu są Stephen St. Leger i Hannah Quinn. Oprócz Stuarta, za scenariusz odpowiadają także: Vanessa Alexander, Declan Croghan i Eoin McNamee.

Data premiery 1. sezonu serialu „Wikingowie: Walhalla” na Netflix jest na razie nieznana.

Źródło: Netflix