Newsy

SKY ROJO – PRZEDSTAWIENIE POSTACI Z 1. SEZONU HISZPAŃSKIEGO SERIALU AKCJI NETFLIX

„Sky Rojo” to długo wyczekiwany nowy serial duetu Álex Pina i Esther Martínez Lobato, znanych twórców „Domu z papieru”, który opowiada o losach Coral, Giny oraz Wendy i ich ucieczce przed Moisésem i Christianem, wynajętymi ludźmi Romea – alfonsa i właściciela klubu Las Novias. Trzy kobiety wyruszają w pogoń, podczas której na swojej drodze napotkają wiele niebezpieczeństw. Ich plan ma tylko jedno założenie: przeżyć następne pięć minut.

Tak wyglądają główni bohaterowie

CORAL (Verónica Sánchez, „Przystań”): Coral jest inteligentna, elegancka i wykształcona. Do klubu Las Novias trafiła z własnej woli, szukając schronienia, w którym mogłaby przeczekać trudny moment jej życia. To dążenie do autodestrukcji pcha ją w kierunku narkotyków, po które sięga, gdy potrzebuje odreagować i uciec od rzeczywistości. Jest ulubienicą Romeo, który widzi w niej coś wyjątkowego. Jej analityczny umysł każe szukać racjonalnego wytłumaczenia dla każdej sytuacji, przeprowadzając rachunek zysków i strat.

GINA (Yany Prado, „La Reina Soy Yo”): Gina jest naiwna i słodka. Ponad wszystko wierzy w dobro drzemiące w każdym człowieku. Na Kubie pada ofiarą Moisésa, który przekonuje ją, że będzie pracowała jako kelnerka. Desperacko szuka drogi ucieczki, ale długi, w których tonie, groźby pod jej adresem i oczywiście Romeo, który przetrzymuje jej paszport sprawiają, że realizacja marzenia o powrocie do normalności wydaje się niemożliwa. Nigdy nie traci nadziei na lepsze jutro i jest siłą, która jednoczy wszystkie dziewczyny.

WENDY (Lali Espósito): Wendy jest porywcza, stanowcza i buntownicza. Dołączając do klubu Las Novias, wiedziała na czym będzie polegała jej praca, ale nie zdawała sobie sprawy, że zostanie porwana – i to za własną zgodą. Uciekając od biedy, marzy o spokojnym życiu u boku partnera i o finansowej stabilizacji. To silna kobieta, która bezustannie działa, która stara się natchnąć innych swoją nieustępliwością i odwagą. Jest prawdziwym żywiołem, który nie ufa nikomu.

MOISÉS (Miguel Ángel Silvestre, „Sense8”): Moisés to prawa ręka Romeo, który zarządza klubem Las Novias i pełni rolę pośrednika podczas poszukiwań dziewczyn z zagranicy do pracy. W jego przypadku motywacją do zbrodni nie są pieniądze, ale niekwestionowana lojalność względem Romeo. Bezustannie targają nim wątpliwości dotyczące ścieżki, jaką w życiu obrał, ale stara się je ignorować i wykonywać rozkazy.

CHRISTIAN (Enric Auquer, „Kto mieczem wojuje”): Impulsywny i agresywny Christian to tykająca bomba. Jest młodszym bratem Moisésa, jednak nie doświadcza żadnych rozterek moralnych, rzadko ma swoje zdanie i brak mu ambicji. W ułamku sekundy jego spokój może zamienić się w furię. By czuć się docenionym i potrzebnym, stara się na każdym kroku dorównać bratu. W swoim życiu był już uzależniony niemal od wszystkiego, a jedyną osobą, o którą się troszczy jest jego matka.

 

ROMEO (Asier Etxeandia, „Velvet”): Romeo to alfons i właściciel klubu Las Novias, jednego z najpopularniejszych burdeli na Teneryfie. Jest też szefem siatki handlarzy żywym towarem, trudniących się prostytucją. Ponury, przebiegły i całkiem pozbawiony skrupułów Romeo wierzy, że jego biznes ma swoje uzasadnienie, a siebie postrzega jako wybitnego artystę. Bez chwili zwątpienia polega na Moisésie i Christianie – zbirach działających na jego zlecenie, którzy są mu bliscy jak rodzina.

Kiedy premiera serialu?

Premiera całego 8-odcinkowego 1. sezonu serialu „Sky Rojo” odbędzie się 19 marca 2021 o 9:00 – tylko na Netflix. 2. sezon jest już zamówiony i również ma składać się z ośmiu epizodów. Każdy z nich będzie trwał około 25 minut.

Źródło: Netflix

Wielki fan seriali. Zaczynał swoją przygodę od House of Cards w czasach, gdy o Netflixie mało kto słyszał. Teraz połyka wszystko, co tylko Netflix wyprodukuje.