Redwall
Newsy

REDWALL: NETFLIX KUPIŁ PRAWA DO SERII FANTASY

Netflix kupił prawa do adaptacji wszystkich 22 powieści z serii „Redwall” autorstwa Briana Jacquesa. Patrick McHale („Over The Garden Wall”) napisze scenariusz do filmu. W produkcji jest także serial o postaci Martina.

O czym jest Redwall?

Redwall to popularna seria powieści fantasy dla dzieci. Seria opowiada o przygodach antropomorficznych zwierząt zamieszkujących Opactwo Redwall i okolicę Mossflower Wood, w tym myszy, krety, zające, borsuki i inne gatunki leśne. Często miłujące pokój istoty z Mossflower są wzywane do zostania wojownikami, aby bronić się przed grasującymi bandami „robactwa”, takimi jak szczury, łasice i lisy.

Redwall – nowe fantasy na Netflix

Brian Jacques był chwalony za swoją serię Redwall. Nazywany był jednym z „najlepszych autorów dziecięcych na świecie”. W książkach z serii Redwall dokonano porównań od „ Władcy pierścieni ” JRR Tolkiena do „ Wiatr w wierzbach ” Kennetha Grahame’a do „ Wojowników Erin Hunter ” i „ Watership Down ” Richarda Adamsa . Jacques łączy „akcję, poezję, piosenki, odwagę i barwne opisy”, aby stworzyć niepowtarzalny styl, który obejmuje pozornie niekończącą się serię.

Źródło: Deadline

Wielki fan seriali. Zaczynał swoją przygodę od House of Cards w czasach, gdy o Netflixie mało kto słyszał. Teraz połyka wszystko, co tylko Netflix wyprodukuje.