Newsy

NOWINY ZE ŚWIATA – ZDJĘCIA Z WESTERNU/DRAMATU NETFLIX

Netflix i Universal Pictures z dumą prezentują najnowszy film z Tomem Hanksem w roli głównej. „Nowiny ze świata” to poruszająca historia ze scenariuszem i w reżyserii Paula Greengrassa. Na planie produkcji reżyser i aktor spotkali się ponownie po raz pierwszy od czasów nominowanego do Oscara dla najlepszego filmu „Kapitana Phillipsa”.

Opis filmu

Pięć lat po wojnie secesyjnej kapitan Jefferson Kyle Kidd (Hanks), weteran trzech wojen, podróżuje od miasta do miasta, dzieląc się z ich mieszkańcami wiadomościami o prezydentach i królowych, wielkich konfliktach, niszczycielskich katastrofach i porywających przygodach z najdalszych zakątków świata. Na równinach Teksasu spotyka dziesięcioletnią Johannę (Helena Zengel, „Błąd systemu”), sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów. Johanna, wrogo nastawiona do świata, którego nigdy nie doświadczyła, wbrew swojej woli zostaje odesłana do biologicznych krewnych. Kidd zgadza się dostarczyć dziecko tam, gdzie według prawa jest jego miejsce. Przemierzając setki mil w głąb bezlitosnej dziczy w poszukiwaniu miejsca, które jedno z nich będzie mogło nazwać domem, oboje muszą zmierzyć się z ogromnymi przeszkodami, jakie na drodze stawiają im zarówno ludzie, jak i natura.

Twórcy filmu

„Nowiny ze świata” wyreżyserował Paul Greengrass (filmy z serii „Jason Bourne”, „Lot 93”), który razem z Lukiem Daviesem („Lion. Droga do domu”) napisał też scenariusz będący adaptacją bestsellerowej, nominowanej do nagrody National Book Award książki Paulette Jiles. Producentami filmu są Gary Goetzman (seria „Mamma Mia!”, „Misja Greyhound”), Gail Mutrux („Dziewczyna z portretu”, „Donnie Brasco”) i Gregory Goodman („22 lipca”, „8. mila”), a producentami wykonawczymi Steven Shareshian i Tore Schmidt.

Kiedy premiera?

Premiera filmu „Nowiny ze świata” odbędzie się już 10 lutego 2021 o 9:00 – tylko na Netflix.

Galeria:

Źródło: Netflix

Wielki fan seriali. Zaczynał swoją przygodę od House of Cards w czasach, gdy o Netflixie mało kto słyszał. Teraz połyka wszystko, co tylko Netflix wyprodukuje.