House of the Dragon - zwiastun
Newsy

House of the Dragon – zwiastun spin-offu Gry o tron

Pojawił się pierwszy zwiastun serialu House of the Dragon, którego akcja rozgrywa się w świecie Gry o tron. Zapraszamy do obejrzenia!

House of the Dragon – pierwszy zwiastun

Od kilku miesięcy HBO dzieliło się zaledwie strzępami informacjami na temat nowego serialu w uniwersum Gry o tron. Dotychczas pojawiły się jedynie oficjalne zdjęcia czy też przecieki z planu, jednak brakowało chociażby zwiastuna, w którym możemy zobaczyć bohaterów. I o to jest – pierwsza zapowiedź House of the Dragon:

O czym będzie House of the Dragon?

House of the Dragon będzie oparte na książce Ogień i krew, której autorem rzecz jasna jest George R.R. Martin. W serialu zobaczymy czasy świetności rodu Targaryenów oraz wojnę domową przez którą ich ród ostatecznie upadł. O ile w Grze o tron mieliśmy do czynienia jednynie z trzema smokami, o tyle w House of the Dragon zobaczymy ich prawdopodobnie kilkanaście.

Kto wystąpi w spin-offie Gry o tron?

W serialu wystąpią Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Paddy Considine jako król Viserys i Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen, córka króla. Matt Smith odgrywać będzie postać Daemona, młodszego brata króla, a Rhys Ifans zagra Otto Hightowera, namiestnika króla i ojca Alicent.

House of the Dragon: kiedy premiera?

Premiera House of the Dragon będzie miała miejsce w 2022 roku. Dokłada data premiery nie jest znana. Wiadomo, że spin-off Gry o tron będzie składał się z 10 odcinków. Całość dostępna będzie na platformie HBO Max (które zastąpi w Polsce HBO GO).