Jak Zwiekszyc Miejsce Na Dysku Ps5
Konsole

Jak zwiększyć miejsce na dysku PS5?

Czym jest PS5?

PS5 to najnowsza konsola do gier firmy Sony. Jest to wyjątkowa konsola, ponieważ oferuje ona zupełnie nowe doświadczenia dzięki wyjątkowemu procesorowi i technologii graficznej. Konsola ta ma również dużo miejsca na dysku twardym, co pozwala graczom na przechowywanie dużej ilości gier i innych plików.

Jednak mimo tego, że PS5 ma dużo miejsca na dysku twardym, czasami może okazać się, że nie jest to wystarczające. W takim przypadku trzeba zastanowić się nad sposobami zwiększenia miejsca na dysku.

Kup dodatkowy dysk twardy

Najprostszym sposobem na zwiększenie miejsca na dysku PS5 jest zakupienie dodatkowego dysku twardego. Można kupić dysk twardy o pojemności od 500 GB do 8 TB. Dodatkowy dysk twardy można podłączyć do konsoli poprzez port USB lub port SATA.

Korzystanie z dodatkowego dysku twardego jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć go do konsoli i ustawić go jako domyślny magazyn danych. Po tym można już instalować gry i inne pliki bezpośrednio na dodatkowym dysku twardym.

Usuwanie starych gier

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca na swojej PS5, możesz usunąć stare gry, które już nie są używane. Aby usunąć grę, wystarczy wejść w menu Ustawienia i wybrać opcję Usuwanie aplikacji. Następnie trzeba wybrać grę, którą chce się usunąć i potwierdzić operację.

Usuwanie starych gier może być bardzo skuteczną metodą zwiększenia miejsca na dysku PS5. Jednak warto pamiętać, że jeśli usuniemy grę, to stracimy wszystkie postepy i ustawienia dotyczace tej gry.