Jak Uruchomic Gre Z Ps4 Na Ps5
Konsole

Jak uruchomić grę z PS4 na PS5?

Krok 1: Sprawdź listę kompatybilnych gier

Konsola PlayStation 5 jest już dostępna i wielu graczy chce przenieść swoje gry z PS4 na nowy sprzęt. Na szczęście Sony umożliwia to, ale proces może być nieco skomplikowany. W tym artykule omówimy kroki, które należy wykonać, aby uruchomić grę z PS4 na PS5.

Przed przeniesieniem gry z PS4 na PS5 należy sprawdzić listę kompatybilnych gier. Sony opublikowało oficjalną listę gier, które są kompatybilne z PS5. Jeśli gra, którą chcesz przenieść, nie jest na tej liście, niestety nie będzie działać na nowej konsoli. Jeśli Twoja gra jest na liście, możesz przejść do kolejnego kroku.

Krok 2: Przenieś grę z PS4 do PS5

Aby przenieść grę z PS4 do PS5, musisz mieć oba systemy podłączone do internetu. Następnie musisz się zalogować do swojego konta PlayStation Network (PSN) na obu systemach. Po zalogowaniu się do obu systemów możesz przejść do Ustawienia > Kopia Zapasowa i Przywracanie > Przywróć Z Kopii Zapasowej.

W tym miejscu możesz wybrać dysk twardy lub pamięć USB, z którego chcesz przywrócić dane. Wybierz dysk twardy lub pamięć USB ze swojego systemu PS4 i postępuj zgodnie z instrukcjami ekranowymi.

Krok 3: Pobierz aktualizacje

Po przywróceniu danych będziesz musiał pobrać aktualizacje gry. Aby to zrobić, po prostu otwórz grę i postępuj zgodnie z instrukcjami ekranowymi. Aktualizacja powinna być automatycznie pobrana i zainstalowana.

Jeśli masz problem ze ściągnięciem aktualizacji, możesz spróbować ręcznie ją pobrać ze strony internetowej producenta gry.

Krok 4: Uruchom grę

Po pobraniu aktualizacji możesz teraz uruchomić grę. Otwórz grę i postępuj według instrukcji ekranowych. Gra powinna teraz działać bezbłędnie na Twojej konsoli PlayStation 5.

ZOBACZ TAKŻE:  Jak zgrać save na PS5?

Krok 5: Ciesz się rozgrywką!