Jak Wylaczyc Tworzenie Kopii Zapasowych Zdjec Na Koncie Google
Google

Jak wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google?

Czym jest tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google?

Tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google to usługa, dzięki której możesz przechowywać swoje zdjęcia i filmy w chmurze. Usługa ta automatycznie tworzy kopię zapasową wszystkich twoich plików multimedialnych, abyś miał do nich dostęp w dowolnym momencie. Kopie zapasowe są bezpieczne i chronione hasłem, więc nikt inny nie będzie miał do nich dostępu.

Korzystanie z tej usługi jest całkowicie bezpłatne, ale jeśli masz ograniczoną przestrzeń dyskową na swoim koncie Google, możesz chcieć wyłączyć tworzenie kopii zapasowych.

Jak wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google?

Aby wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na swoim koncie Google, musisz przejść do ustawienia aplikacji Fotografia Google. Możesz to zrobić, otwierając aplikację Fotografia Google i przechodząc do Ustawienia > Kopia zapasowa i synchronizacja.

Następnie po prostu odznacz opcję „Włącz Kopia Zapasowa”. Po wykonaniu tego kroku automatyczne tworzenie kopii zapasowych twoich plików multimedialnych powinno się wyłączyć.

Jak sprawdzić, czy tworzenie kopii zapasowych jest wyłączone?

Jeśli chcesz upewnić się, że tworzenie kopii zapasowych jest wyłączone, możesz sprawdzić ustawienia aplikacji Fotografia Google. Przejdź do Ustawienia > Kopia Zapasowa i Synchronizacja i sprawdź, czy opcja „Włącz Kopia Zapasowa” jest odznaczona.

Jeśli tak jest, oznacza to, że automatyczne tworzenie kopii zapasowych twoich plików multimedialnych jest wyłączone.

Czy mogę ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowych?

Tak, jeśli chcesz ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowych twoich plików multimedialnych na swoim koncie Google, możesz to łatwo uczynić. Wystarczy przejść do Ustawienia > Kopia Zapasowa i Synchronizacja i odznaczyć opcję „Wyłącz Kopia Zapasowa”.

ZOBACZ TAKŻE:  Jak udostępnić lokalizację w Google Maps?

Po tym proces powinien się rozpoczynać automatycznie i twoje pliki multimedialne będzie można przechowywać bezpiecznie w chmurze.